Tompa Klára

színész

Marosvásárhely, 1973. november 10.

 

1994- 1998      marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem, Szentgyörgyi István Tagozat, színész szak

 

1998-tól           a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja

1998-tól           tanársegéd a marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen (színészmesterség, improvizáció)

Jelenleg láthatják

 

 

Fontosabb szerepei

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei

2013-2014-es évad

MOLNÁR ANNA - Szabó Magda - Bereményi Géza: Az ajtó, rendező: Kincses Elemér

ALKÉSZTISZ Alkésztisz (Euripidész nyomán írta Székely Csaba), rendező: Sorin Militaru

2012/2013-as évad

ANNA  – Makszim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

LADY CAPULET – William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

EGY NŐ - Szörényi Levente – Bródy János – Sarkadi Imre – Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen, rendező: Somogyi Szilárd

2011/2012-es évad

LUCIA PETRELLA – Eduardo de Filippo: A komédia művészete, rendező: Kövesdy István

GLÉDISZ – Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

2010/2011-es évad

ALEXANDRA IVANOVNA (SZÁSA) – A.P. Csehov: Platonov, rendező: Harsányi Zsolt

2009/2010-es évad

A MOSTOHALÁNY Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres, rendező: David Zinder

NYINA KARNAUHOVA – Alexander Galin: Válogatás, rendező: Kincses Elemér

HRAY IDA – Bródy Sándor: A tanítónő, rendező: László Csaba

2008/2009-es évad

BÁTHORY ANNA Závada Pál: Bethlen, rendező: Kövesdy István

KARIN BERGMAN – Ingmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémul, rendező: Kövesdy István

AJNÁCSKA, a legkisebbik lány – Király Kinga Júlia: A szerencs fia, rendező: Király István

2007/2008-as évad

CLARA, NÁSZNÉP, VENDÉG, LAKÓ Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező : Kövesdy István

A NŐ A III. – William Shakespeare III. Richárd című drámájának adaptációja, rendező: Andreea Vulpe

2006/2007-es évad

SOSTRATAA lé – Niccolo Macchiavelli Mandragóra című drámája nyomán, rendező: Király István

DORIGEN – Geoffry Chauser: A változó hold alatt (Barabás Olga adaptációja a Canterbury mesék alapján), rendező: Barabás Olga

2004/2005-ös évad

LJUBOV ANDREJEVNA – A.P. Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Andreea Vulpe

2003/2004-es évad

ROZA – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

ÉVA – Mark Twain: Ádám és Éva naplója, rendező: Csurulya Csongor

2002/2003-as évad

ANTONIA NOVER – Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja, rendező: Béres Attila

GRÓFNŐ – Marivaux: Két nő közt, rendező: Alexanre Colpacci

MALACKA – A.A.Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente

2001/2002-es évad

SÁRIKA – Ábrahám Pál: 3:1 a szerelem javára, rendező: Novák Eszter

ANGYAL – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu

2000 előtt

WENDLA – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu, 2000

HERMIA – William Shakespeare:  Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter, 2000

ELŐADÓSzínészbál (Színházi világnap), rendező: Kovács Levente, 1999

MIMI – Eisemann Mihály – K. Halász Gyula: Fiatalság, bolondság, rendező: Simon Balázs, 1999

ELŐADÓ Más gömb nincs?! – kabaré, rendező: Kovács Levente, 1998

CHECCA – Carlo Goldoni : Chioggiai csetepaté, rendező: Novák Eszter, 1998

ÍRNOK – J.B.P. Molière: A fösvény, rendező : Parászka Miklós, 1998

NELLI – Barta Lajos: Szerelem, rendező: Gáspárik Attila, 1998

PORKOLÁB – William Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Keszég László, 1998

LEONCE – Büchner: Leonce és Léna, rendező: Tóth Miklós, 1998

Tamási Áron: Szüntelen királyság, rendező: Ferenczy István, 1998

Játék az operettel, rendező: Kovács Levente, 1998

PEARCE-NÉ – G.B. Shaw : Pygmalion, rendező : Kovács Levente, 1997

DADAMagyar három nővér, rendező: Kovács Levente, 1997

NINON – Kálmán Imre: Játék az operettel (adaptáció a Montmartre-i Ibolya c. operett nyomán), rendező: Kovács Levente, Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, 1997.

           

Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

NATALJA PETROVNA – I.Sz. Turgenyev: Egy hónap falun, rendező: Barabás Olga, 2011

 

Yorick Stúdió, Marosvásárhely

GYÖNGYVÉR – Gianina Cărbunariu: 20/20,  rendező: Gianina Cărbunariu, 2009

NASZTASZJA FILIPOVNA – Andrzej Wajda: Nasztaszja Filipovna, rendező: Kövesdy István, 2005

 

Művészeti Egyetem, Akadémiai Műhely

MARGIT – Kiss Csaba: Animus és Anima, rendező: Kányádi Szilárd e.h., 2011

KALAPOS – Matei Vişniec: Kenyérrel a zsebben, rendező: Patkó Éva, 2010

NÓRA – Patkó Éva: Nóra reloaded (adaptáció Henrik Ibsen: Nóra című darabja nyomán), rendező: Patkó Éva, 2010.

FANNY – Marius von Mayenburg : A csúnya, rendező Anca Bradu, 2009

NÓRA – Patkó Éva: Nóra (adaptáció Henrik Ibsen: Nóra című darabja nyomán), rendező: Patkó Éva, 2008

SIN ASSZONY – Brecht nyomán: Valahol Szecsuánban (Barabás Olga adaptációja a Jóembert keresünk! C. dráma alapján), rendező: Barabás Olga, 2005

FRANZISKA DEHKE – Roland Schimmelpfennig: Az arab éjszaka, rendező: Szabó Máté, 2004

ÉVA – Mark Twain: Ádám és Éva naplója, rendező: Csurulya Csongor, 2004

 

Kolibri Pinceszínház, Budapest

DESDEMONA – Éry-Kovács András: Idegenek, rendező: Éry-Kovács András, 2003          

EGYÉB SZAKMAI TEVÉKENYSÉGEK

Filmszerepek, televíziós felvételek:

FIATAL LENKE NÉNI Visszatérés (2009, nagyjátékfilm), rendező: Elek Judit

MAGDOLNAA vadlány (2008, nagyjátékfilm), rendező: Zsigmond Dezső

(főszerep) – Bricostorii (2006, rövidfilm), rendező: Andreea Păduraru

(főszerep) – Hozzád megyek (2006, rövidfilm), rendező: Patkó Éva,

STELLASzerelemjáték (2002, tévéjáték - DunaTv, Goethe Stella című műve alapján), rendező: Éry-Kovács András

Fény hull arcodra (2001, nagyjátékfilm), rendező: Gulyás Gyula (a 31. Magyar Filmszemle RENDEZŐI LÁTVÁNYDÍJA, díjazásra jelölve A Karlovy-Vary Nemzetközi Filmfesztiválon, beválogatva a Montreali Filmfesztivál és a Cairoi Filmfesztivál programjába)

NŐVÉRLassú vírus (1998, rövidfilm), rendező: Bartha Ágnes

MESÉLŐ ELLENI MESÉLŐ – Színjáték (1996, rövidfilm), rendező: Mráz Ferenc

Szakmai elismerések

Személyes díjai:

2008 – A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza Díja, a Yermában és a Nórában nyújtott alakításokért – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2005 – Különdíj, Ljubov Andrejevna Ranyevszkaja és Sin asszony szerepéért,  A.P.Csehov: Cseresznyéskert (rendező: Andreea Vulpe) és B. Brecht: Valahol Szecsuánban (rendező: Barabás Olga) előadásokban – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2004 – A legjobb női alakítás díja, Füst Milán: Boldogtalanok című előadásban Róza szerepéért – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2003 – A Kisvárdai Várszínház különdíja (Legjobb női alakítás díja) – a Grófné szerepéért a Két nő közt című előadásban – Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2000 – Fiatal tehetségnek járó különdíj,  Frank Wedekind: A tavasz ébredése című előadásban nyújtott alakításáért – Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda

 

 

Díjazott előadásai:

2004 – a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának Alkotóközösségi fődíja a Boldogtalanok című előadásnak – Stúdiószínházi Műhelyek Fesztiválja, Bárka Színház, Budapest

2004 – Szabolcs-Szatmár-Bereg megye díja a Boldogtalanok című előadásért – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2004 – UNITER-jelölés a legjobb rendezésért, Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

2003 – Illyés Közalapítvány nagydíja  a klasszikus komédia mai színházi nyelvre fordításáért (Marivaux: Két nő közt) – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2003 – Muskátli-díj Marivaux: Két nő közt című előadásnak a kiemelkedő együttes játékért – Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós

2001 –  Legjobb rendezésért járó UNITER-díj, Frank Wedekind: A tavasz ébredése című előadásnak, rendező: Anca Bradu

2000 – Illyés Közalapítvány díja Frank Wedekind:  A tavasz ébredése című előadásban nyújtott alakításáért – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

1999 – A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának Nagydíja a Chioggiai csetepaté című előadásnak – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Havi műsor

Augusztus - 2019
V H K S C P S
  01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TOMPA KLÁRA

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma