Ördög Miklós Levente

színész

Szászrégen, 1977. április 26. 

 

2001-ben végzett a marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem színész szakán

2001-2002 Csíki Játékszín, Csíkszereda

2002-től a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja

Jelenleg láthatják

Kiss Csaba: Hazatérés Dániába, rendező: Kiss Csaba

Tamási Áron: Tündöklő Jeromos, rendező: Török Viola 

William Shakespeare: Macbeth, rendező: Keresztes Attila

Timur Vermes: Nézd, ki van itt!, rendező: Theodor Cristian Popescu

Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim

Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim

 

 

Fontosabb szerepei

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:   

2018/2019-es évad

ORDÚN/FORTINBRAS - Kiss Csaba: Hazatérés Dániába, rendező: Kiss Csaba

SÁSKA MIHÁLY, korcsmáros - Tamási Áron: Tündöklő Jeromos, rendező: Török Viola 

2017/2018-as évad

TRONKAI VENCEL BÁRÓ - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja, rendező: Sebestyén Aba

ORVOS - William Shakespeare: Macbeth, rendező: Keresztes Attila

2016/2017-es évad 

FŐKOMORNYIK - Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása, rendező: Mohácsi János

A TISZTÍTÓ TÖRÖK TULAJA - Timur Vermes: Nézd, ki van itt!, rendező: Theodor Cristian Popescu

ORVOS - Martin MecDonagh: A Kripli, rendező: Rareş Budileanu

FÉRFI (GEIR) - Jon Fosse: Szép, rendező: Adi Iclenzan

ZÁGONI - Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim

KLEITOSZ - Sütő András: A szuzai menyegző, rendező: Sebestyén Aba

2015/2016-os évad

KISS JÁNOS, OROSZLÁN - Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok, rendező: Ruszuly Ervin és Keresztes Attila 

PAP - Molnár Ferenc: Az üvegcipő, rendező: Mohácsi János 

MISKA, főpincér - Kálmán Imre - Békeffi István - Kellér Dezső - Gábor Andor: Csárdáskirálynő, rendező: Tasnádi Csaba

KÓRUS - Alfred Jarry szövegei alapján: About Übü, rendező: Sorin Militaru 

2014/2015-ös évad

ORVOS - Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk, rendező: Vidovszky György 

POMPEIUS, csapos - William Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Tadeus Bradecki

2013/2014-es évad

BARTOLO - Pierre-Augustin de Beaumarchais: Figaro, rendező: Keresztes Attila

SZEREPLŐ - Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim

KARP, lakáj - Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij: Erdő, rendező: Harsányi Zsolt 

LAJOS, Iskolaigazgató - Székely Csaba: Hogyne, drágám!, rendező: Sebestyén Aba

FLEGONT JEGORICS PAPAGÁJCSIKOV, Kereskedő - Alekszandr Szuhovo-Kobilin: Tarelkin halála, rendező: Tufan Imamutdinov

MAKULA BÁCSI - Varró Dániel - Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen

MÁSODIK ÚR, FEKETE ÚR- Páskándi Géza: Kalauz nélkül, rendező: Gáspárik Attila

2012/2013-as évad

REZSŐ, VIDÉKI ÚR, ZRÍNYI MIKLÓS – Kovásznai György: Csontváry, rendező: Kövesdy István

BUBNOV, kalapkészítő – Makszim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely), rendező: Keresztes Attila

3. COCKNEY, HOXTONI FÉRFI – Alan Jay Lerner – Frederick Loewe: My Fair Lady, rendező: Harsányi Zsolt

SZEREPLŐVáltozatok, Örkény egypercesaiből összeállította és rendezte: Kövesdy István

IZSÁK – Szörényi Levente – Bródy János – Sarkadi Imre – Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen, rendező: Somogyi Szilárd

IZSÁK – Székely Csaba: Bányavakság, rendező: Sebestyén Aba

2011/2012-es évad

BONIFADESGotthold Ephraim Lessing: Bölcs Náthán, rendező: Harsányi Zsolt

KRECSÁK BÉLA – Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor

POLJAKOF – Verebes István: Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

MULATÓMóricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Parászka Miklós

2010/2011-es évad

ISKOLAMESTERWilliam Shakespeare: A makrancos hölgy, avagy a hárpia megzabolázása, rendező: Sorin Militaru

BUGROV – A.P. Csehov: Platonov, rendező: Harsányi Zsolt

CSENDŐR, ŐRMESTER, ŐRMESTER II., PARASZT –  Jaroslav Hašek – Spiró György: Švejk, rendező: Kincse Elemér

2009/2010-es évad

BÍRÓ/ BÁBMESTER/JÁTÉKORSZÁG URAPinokkió – Carlo Collodi tanmeséjének színpadi változata, rendező: B. Fülöp Erzsébet

LOJZI, STÁJER MELÁK – Kiss Csaba: Adög, rendező: Kiss Csaba

A KÖZÖNSÉG KÉPVISELŐJE – Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus?, rendező: Bocsárdi László

SZOLGABÍRÓ – Bródy Sándor: A tanítónő, rendező: László Csaba

2008/2009-es évad

JÓSIKA ZSIGMOND – Závada Pál: Bethlen, rendező: Kövesdy István

ÁPOLT – Ingmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémul, rendező: Kövesdy István

SUBA MÁLÉ – Király Kinga Júlia: A szerencse fia, rendező: Király István

2007/2008-as évad

NÁSZNÉP TAGJA – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

LIMONADO – ROCCAMARINA – Carlo Goldoni : A legyező, rendező: Kiss Csaba

TUSKÓ – William Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Alexandre Colpacci

2006/2007-es évad

CIPRIÁN – Witold Gombrowicz: Yvonne, a burgundi hercegnő, rendező: Alexandre Colpacci

VŐLEGÉNYAlvajáró románc – táncjáték, rendező-koreográfus: András Lóránt

ELŐADÓVolt! Van! Lesz! – ünnepi gálaest, rendező:  Kovács Levente

2005/2006-os évad

GYURI – Szigligeti Ede: Liliomfi, rendezés: Gali László

2004/2005-ös évad

GAJEV – Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Andreea Vulpe

RENDŐR, HARMÓNIKÁS – Janus Glowacki: Negyedik nővér, rendező: Alexandre Colpacci

6 SZ. ESKÜDT – Reginald Rose: Tizenkét dühös ember, rendező: Gali László

2003/2004-es évad

LÁZÁR BANDI – Hatházi András: A dilis Resner, rendező: Parászka Miklós

SIRMA FERENC – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

MARCO – Arthur Miller: Pillantás a hídról, rendező: Kincses Elemér

BALOGH FERENC – Barta Lajos: Zsuzsi, rendező: Kovács Levente

BÁTHORY – Kosztolanyi Dezső: Édes Anna, rendező: Gali László

2002/2003-as évad

GÜNTHER BÁRÓ – Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja, rendező: Béres Attila

ELŐADÓSzínészbáli varieté, rendező: Kovács Levente

FRONTINE – Marivaux: Két nő közt, rendező: Alexandru Colpacci

MICIMACKÓ – A.A. Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente

HITELEZŐ – Molnár Ferenc: A testőr, rendező: Lohinszky Loránd

MADELEINE – Eugène Ionesco: A kötelesség oltárán, rendező: Csáki Csilla

2000/2001-es évad

BRAUN – Szilágyi-László-Keller: 3:1  a szerelem javára, rendező: Novák Eszter

WALTER – Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté, rendező: Novák Eszter, 200

OTTO – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu, 2000

THEODERICH – Friedrich Dürenmatt: Nagy Romulus, rendező: Kincses Elemér

 

A Színművészeti Egyetem Akadémiai Műhelyében játszott szerepei:                             

CSIKOS WILLIAM – David Harrover: Kés a tyúkban, rendező: Harsányi Zsolt

KÖNIG – Kiss Csaba: Animus és Anima, rendező: Kányádi Szilárd e.h., 2011

 

Maros Művészegyüttes

KŐMŰVES KELEMEN – Szörényi Levenete – Bródy János – Sarkadi Imre – Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen, rendező: Novák Ferenc


A Csíki Játékszínnél játszott szerepei:

2001/2002-es évad                             

TIMUR – Carlo Gozzi: Turandot, rendező: Gavriil Pinte

ZENETANÁR – J.B.P. Molière: Úrhatnám polgár, rendező: Parászka Miklós,

JANI –  Kárpáti Péter: Harcsadal, rendező: Barabás Olga

SZARVASBIKA – Fodor Sándor: Csipike, rendező: Márk-Nagy Ágota

 

A Színművészeti Egyetemen/ Stúdió Színházban játszott szerepei:                                 

HERR SCHULTZ – Ebb-Masterhoff-Kender: Kabaré, rendező: Kovács Levente, 2000

OSZIP – A.P. Csehov: Előadás cím nélkül (Platonov), rendező: Rusznyák Gábor, 2001

NEMES BÖFFEN TÓBIÁS – William Shakespeare: Vagy amit akartok (Vízkereszt), rendező: Novák Eszter, 2001

Szakmai elismerések

2004 – a Hunyadi László Baráti Köre Társaság díja

2004 – Erdős Irma-ösztöndíj

 

Elérhetőség:  nora-akos@hotmail.com  

Havi műsor

Június - 2019
V H K S C P S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28 29
30  
vasárnap, 02. június 2019
kedd, 04. június 2019
szerda, 05. június 2019
hétfő, 17. június 2019
kedd, 18. június 2019
szerda, 19. június 2019
péntek, 21. június 2019
kedd, 25. június 2019
csütörtök, 27. június 2019
ÖRDÖG MIKLÓS LEVENTE

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma