Berekméri Katalin

színész       

Marosvásárhely, 1977. június 26.         

 

1995                Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely 

2001                Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely

2002-2003       Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

2003-tól           a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának tagja

 

Jelenleg láthatják

Gerhart Hauptmann: A patkányok, rendező: Zsótér Sándor 

Ivan Viripajev: Részegek, rendező: Radu Afrim

Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim 

Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim

Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim

 

FONTOSABB SZEREPEK

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós társulatánál játszott szerepei:

2018/2019-es évad

JOHNNÉ - Gerhart Hauptmann: A patkányok, rendező: Zsótér Sándor 

2017/2018-as évad

LAURA - Ivan Viripajev: Részegek, rendező: Radu Afrim

2016/2017-es évad

CLAIRE ZACHANASSIAN -  Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása, rendező: Mohácsi János 

ZÁGONI TERÉZ - Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim 

2015/2016-os évad

ADÉL - Molnár Ferenc: Az üvegcipő, rendező: Mohácsi János 

ÜBÜ MAMA - Alfred Jarry szövegei alapján: About Übü, rendező: Sorin Militaru 

2014/2015-ös évad

JORDÁN ÉVA - Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim

2013/2014-es évad

SZEREPLŐ - Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim

LJUDMILA SZPIRIDONOVA BRANDAHLISZTOVA - Alekszandr Szuhovo-Kobilin: Tarelkin halála, rendező: Tufan Imamutdinov

BABAARCÚ DÉMON - Varró Dániel - Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen, rendező: Keresztes Attila

2012/2013-as évad

KALAPOS HÖLGY – Kovásznai György: Csontváry, rendező: Kövesdy István

LADY MONTAGUEWilliam Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

ANCA I.L. Caragiale: Megtorlás, rendező: Kincses Elemér

2011/2012-es évad

DAJKA – Gotthold Ephraim Lessing: Bölcs Náthán, rendező: Harsányi Zsolt

RÓZSIKA NÉNI – Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor

KISVICÁKNÉ – Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Parászka Miklós

2010/2011-es évad

MINOLA KATALIN – William Shakespeare: A makrancos hölgy avagy a hárpia megzabolázása, rendező: Sorin Militaru

ANNA PETROVNA – A. P. Csehov: Platonov, rendező: Harsányi Zsolt

MÜLLERNÉ, HÖLGY, CSELÉD – Jaroslav Hašek: Švejk, rendező: Kincses Elemér

2009/2010-es évad

RENDEZŐASSZISZTENS – Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres, rendező: David Zinder

TAMARA BUK – Alexander Galin: Válogatás, rendezés: Kincses Elemér

KÁNTORKISASSZONY – Bródy Sándor: A tanítónő, rendező: László Csaba

2008/2009-es évad

KÁROLYI ZSUZSANNA – Závada Pál: Bethlen, rendező: Kövesdy István

HELÉN – Müller Péter - Seress Rezső: Szomorú vasárnap, rendező: Kincses Elemér

RIGMOR BOHÓCIngmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémul , rendező: Kövesdy István

BÍBUR – Király Kinga Júlia: A szerencse fia, rendező: Király István

2007/2008-as évad

CLARA, A DIVATÁRUS – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

ROMY VOGTLÄNDER – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

2006/2007-es évad

ILUS – Örkény István: Macskajáték, rendező: László Csaba

LUCREZIA – Machiavelli alapján: A lé, rendező: Király István

MADÁR, MAJD HALÁL – Geoffrey Chaucer Canterbury mesék c. műve nyomán: A változó hold alatt, rendező: Barabás Olga

2005/2006-os évad

MÁRIA – Visky András: A szökés, rendező: Patkó Éva

2004/2005-ös évad

VERA – Janusz Głowacki: Negyedik nővér, rendező: Alexandre Colpacci

PALLAS IDA – Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Kovács Levente

PIERETTE GUÉRIN – Michel Tremblay: Bingó! Bingó!, rendező: Bokor Péter

2003/2004-es évad

ELŐADÓ – Egy nőt szeretni – Válogatás Karinthy Frigyes műveiből, rendező: Kovács Levente BEDE KLÁRI - Hatházi András: A dilis Resner, rendező: Parászka Miklós

BECKNÉ – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

ÖRZSIKE – Barta Lajos: Zsuzsi, rendező: Kovács Levente

 

A Művészeti Egyetem Akadémiai Műhely, Marosvásárhely:

2010/2011-es évad

TAMARA – Vaszilij Szigarjev: Guppi, rendező: Harsányi Zsolt

 

Színművészeti Egyetem/ Stúdió Színház

FRÄULEIN SCHNEIDER – Kander-Ebb-Masteroff: Kabaré, rendező: Kovács Levente, 2000.

GREKOVA – A.P. Csehov: Platonov, rendező: Rusznyák Gábor, 2001.

OLIVIA – W. Shakespeare: Vízkereszt, rendező: Novák Eszter, 2001.

 

Ariel Színház, Marosvásárhely       

2002/2003-as évad

MAMA, ANYA, LÁNY – Daniel Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga

 

SZAKMAI ELISMERÉSEK

2015 - UNITER Díj - A legjobb színésznő mellékszereppeben a Radu Afrim által rendezett: Az ördög próbája című előadásban való alakításáért

2011 – Vastaps-díj, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Tásulatának érdemdíja

2011Vásárhelyi Hírlap díja, Nemzetiségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós (TAMARA – Vaszilij Szigarjev: Guppi, rendező: Harsányi Zsolt)

2010 – “Bioeel” Színészi Nívódíj

2008 – Erdős Irma ösztöndíj

2008 – Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza Női Alakítási Díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (ROMY VOGTLÄNDER – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt)

 

 

Havi műsor

Május - 2019
V H K S C P S
  01 02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12 13 14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
csütörtök, 09. május 2019
csütörtök, 16. május 2019
hétfő, 20. május 2019
szombat, 25. május 2019
csütörtök, 30. május 2019
BEREKMÉRI KATALIN

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma