B. Fülöp Erzsébet

színész

Gyergyóditró, 1967.szeptember 22.     

 

1982-1986       Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda

1990-1994       Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

1995-2000       Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak 

2006-tól           doktorandusz a Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen   

 

Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulatának tagja, illetve a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem óraadó tanára         

Jelenleg láthatják

Gerhart Hauptmann: A patkányok, rendező: Zsótér Sándor 

Molière/Bodolay.: Le Misantrope - Az új embergyűlölő, rendező: Bodolay Géza

Ivan Viripajev: Részegek, rendező: Radu Afrim

Timur Vermes: Nézd, ki van itt!, rendező: Theodor Cristian Popescu

Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim 

A.P. Csehov: Sirály, rendező: Keresztes Attila 

Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim 

Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim 

 

 

FONTOSABB SZEREPEI

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei

2018/2019-es évad

SIDONIE KNOBBE - Gerhart Hauptmann: A patkányok, rendező: Zsótér Sándor 

2017/2018-as évad

CÉLIMÈNE,gazdag ifjú hölgy  - Molière/Bodolay.: Le Misantrope - Az új embergyűlölő, rendező: Bodolay Géza

DÓRA - Ivan Viripajev: Részegek, rendező: Radu Afrim

2016/2017-es évad

FRAU BELLINI - Timur Vermes: Nézd, ki van itt!, rendező: Theodor Cristian Popescu

AURORA - Radu Afrim: Retrómadár a blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan, rendező: Radu Afrim 

2015/2016-os évad

BOHÓC - Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok, rendező: Ruszuly Ervin és Keresztes Attila 

ADÉL ANYJA - Molnár Ferenc: Az üvegcipő, rendező: Mohácsi János 

ARKAGYINA - A.P. Csehov: Sirály, rendező: Keresztes Attila 

 

2014/2015-ös évad

ANYA - Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim

MARCSA, mosogatólány - Bakonyi Károly - Szirmai Albert - Gábor Andor: Mágnás Miska, rendező: Harsányi Zsolt

ÖZVEGY GELICZEYNÉ - Molter Károly: Tank, rendező: Gáspárik Attila

2013/2014 - es évad

SZEREPLŐ - Az ördög próbája, rendező: Radu Afrim

2012/2013-as évad

ASSZONYSÁG, ZSIDÓ – Kovásznai György: Csontváry, rendező: Kövesdy István

DAJKAWilliam Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

2011/2012-es évad

VÍZIKE – Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor

2010/2011-es évad

ELŐADÓSzínészbáli Gálaest, rendező: Kövesdy István, aligazgató

LUCIENNE  HOMENIDES  DE  HISTANGUA – Georges Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Kövesdy István

2009/2010-es évad

AZ ANYA – Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres, rendező: David Zinder LUISE GIFT – Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus?, rendező: Bocsárdi László

2008/2009-es évad

A KÖZÉPKORÚ NŐ – Jon Fosse: Alvás, rendező: Sorin Militaru

TERÉZ – Tamási Áron: Hullámzó vőlegény, rendező: Török Viola

2007/2008-as évad

HÉLÈNE – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

CLAUDIA – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

A III. – W. Shakespeare III. Richárdja alapján: A III., rendező: Andreea Vulpe

2006/2007-es évad

EGÉRKE – Örkény István: Macskajáték, rendező: László Csaba

ALISONA változó hold alatt – Canterbury mesék alapján, rendező: Barabás Olga

 

ELŐADÓ – Ünnepi gálaest – Volt! Van! Lesz!, rendező: Kovács Levente

ANGYAL – Visky András: A szökés, rendező: Patkó Éva

SARLOTTA – A. P.Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Andreea Vulpe

LÓRI – Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Kovács Levente

MARGIT – Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós

RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

NYÚL – A. A. Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente

MUSKÁTNÉ – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Babarczy László

HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

1999-2000-es évad

BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu

                                               

Akadémiai Műhely, Marosvásárhely

2011-2012-es évad

ANIMUS – Kiss Csaba: Animus és Anima, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

SZEREPLŐ – Matei Vișniec: Kenyérrel a zsebben, rendező: Patkó Éva

2005-2006-os évad

SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga

 

Csíki Játékszín - Csíkszereda

2011-2012-es évad

PHILAMINTE – J.B.P. Moliėre: Tudós nők, rendező: Porogi Dorka

2002-2003-as évad

KLÜTAIMNÉSZTRA – Euripidész: Iphigenia Auliszban, rendező: Parászka Miklós

 

Ariel Színház - Marosvásárhely

MOLL FLANDERS – Daniel Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga, 2001

 

Tamási Áron Színház - Sepsiszentgyörgy

2006-2007-es évad

BOLOND – W. Shakespeare: Lear király, rendező: Bocsárdi László

                                               

Kolozsvári Állami Magyar Színház

MARI – Kárpáti Péter: Méhednek gyümölcse, rendező: Bérczes Laszló, 1997

CLUVIA, JÓSNŐ – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Csiszár Imre, 1997

BEATRICE – Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur, 1996

MARI – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Kövesdy István, 1995

MARIA,RENDEZŐ – W. Shakespeare: Vízkereszt, rendező: Victor Ioan Frunză, 1995

 

Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem - Marosvásárhely

MADAME PERNELLE – J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor, 1994

PEACHEM-NÉ – Bertolt Brecht: Koldusopera, rendező: Kövesdy István, 1994

HÍRNÉV – Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză, 1994

KATICA – Vörösmarty-Görgey: A fátyol titkai, rendező: Tarr László, 1993

 

Marosvásárhelyi Nemzeti Színház

MARJA – Gogol: A revizor, rendező: Parászka Miklós, 1994

 

Szatmárnémeti Északi Színház

MIRANDA – W. Shakespeare: Vihar, rendező: Parászka Miklós, 1988

 

Rendezései

Marosvásárhely:

Lázár Ervin: Bab Berci, 2003            

Kemény János: Kemény Pont, 2004                           

Ernyei Béla: Curva Pericolosa, 2004                         

Carlo Collodi: Pinokkió, 2010

 

Csíky Gergely Színház – Temesvár

J.B.P. Molière: Szívek és szarvak, 2008

Gianina Cărbunariu: Mady baby, 2009

EGYÉB SZAKMAI TEVÉKENYSÉGEK

Egyéni műsor

Momo – Émile Ajar Előttem az élet című regénye nyomán, rendező: Killár Katalin, Marosvásárhely/Kolozsvár, 1994-2000

           

Filmszerep:

VATTAÁRUSKínai védelem (1999), rendező: Tompa Gábor

 

TV-játékok:                            

ANNA PAGE – W. Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Horváth Z.Gergely

MADAME PERNELLE J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor

GORDONNÉ –  Witold Gombrowicz: Operett, rendező: Tompa Gábor

BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Éry Kovács András

HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

DEMAGÓG, NYEGLE – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu

SZAKMAI ELISMERÉSEK

Személyes díjai:

2015 - A Kisvárdai Várszínház és Művészetek házának egyéni díja az Antosa című előadásban nyújtott alakításáért

2015 - Legjobb színésznő díj, Atelier Nemzetközi Színházfesztivál, Sepsiszentgyörgy (Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim)

2000 – Poór Lili-díjErdélyi Magyar Közművelődési Egyesület

2002 – Legjobb női alakítási-díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

2002 – Női alakítás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Thalia Open Fesztivál, Marosvásárhely (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszereplőnek járó díj, Topfest Országos Színházi Fesztivál, Marosvásárhely (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (RÓZSI –  Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2004 – Legjobb női mellékszerepért járó UNITER felterjesztés (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

2006  Női alakítási díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2007 – Jászai Mari-díj

2009 – Közönségzsűri díja valamint Dr. Oláh Albert Kisvárda város polgármesterének díja, Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

 

 

Díjazott előadásai:

1994 – Nemzetközi Színházi Találkozó díja, Nagyszeben (Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză

1994 – Különdíj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză)

1996 – Legjobb előadásért járó UNITER-díj (Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur)

2001 – Legjobb rendezésért járó UNITER-díj (Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu)

2004 – Legjobb előadás közönségdíja, Kisebbségi Színházak Fesztiválja, Temesvár (Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós)

2006 – Kritikusok díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2006 – Legjobb előadás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Eger (Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

2006 – A kisvárdai Várszínház és Művészetek háza díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

2006 – A Kisvárdai Lapok szerkesztőségének díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

 

Havi műsor

Május - 2019
V H K S C P S
  01 02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12 13 14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
csütörtök, 09. május 2019
csütörtök, 16. május 2019
hétfő, 20. május 2019
szombat, 25. május 2019
csütörtök, 30. május 2019
B. FÜLÖP ERZSÉBET

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma