1954

Szakmai díjak

Állami díj II. fokozat - Tompa Miklós rendező

Állami díj II. fokozat - Delly Ferenc színművész

Állami díj II. fokozat - Szabó Ernő rendező

Állami díj II. fokozat - Kovács György színművész

- N. V. Golgol: A revizor, Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason és             August Jakobson:  Két tábor című darabok rendezéséért és előadásáért

Egyéni díjak

Tompa Miklós -  A Művészet Érdemes Mestere

Kovács György -  Érdemes Művész  

Delly Ferenc - Érdemes Művész 

Szabó Ernő színművész, rendező - Érdemes Művész 

 

1955

Szakmai díjak

Állami díj I. fokozat - Kovács György színművész

- Illyés Gyula: Fáklyaláng c. előadásban Kossuth szerepéért

Állami díj I. fokozat - Andrási Márton színművész

- Illyés Gyula: Fáklyaláng c. előadásban Józsa szerepéért

 

1957

Egyéni díjak

Kovács György színművész - A Nép Művésze 

Kőszegi Margit - Érdemes Művész 

Andrási Márton - Érdemes Művész 

Váradi Rudolf - Érdemes Művész 

Lohinszky Loránd - Munkaérdemkrend III. fokozat 

 

1956

Szakmai díjak

A Hazai Dráma Tíznapos Ünnepén:

Tiszteletbeli díj -  Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason című elődás

Tiszteletbeli díj - Andrási Márton - Kujak szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

Tiszteletbeli díj - Borovszky Oszkár - Czák szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

Tiszteletbeli díj -  Lohinszky Loránd - Krugheimer szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

 

1957

Szakmai díjak

A Romániai Drámai Színházak Fiatal Művészeinek Versenyén

II. díj -  Tanai Bella, Mirigy szerepéért (Vörösmarty Mihály:  Csongor és Tünde) 

 

1958

Szakmai díjak

A Drámai Színházak Versenyén

II. díj -  Eugen Mirea – Kovács György: Az utolsó vonat c. előadás

II. díj -  Mihail Sebastian: Lapzárta előtt c. előadás

II. díj  - Mony Ghelerter, a Lapzárta előtt c. előadás rendezéséért

II. díj - Paul Bortnovschi a Lapzárta előtt c. előadás díszletéért

Különdíj -  Kovács György -  Barabás (Az utolsó vonat) és Bucşan (Lapzárta előtt) szerepéért

III. díj  - Lohinszky Loránd - Alexandru Andronic (Lapzárta előtt) szerepéért

III. díj - Erdős Irma - Claudia (Az utolsó vonat) szerepéért

 

1961

Szakmai díjak

A Hazai Dráma Tíznapos Ünnepén

II. díj -  Alexandru Mirodan: Újságírók c. előadás

III. díj -  Harag György az Újságírók c. darab rendezésért

I. díj -  Lohinszky Loránd – Cerchez szerepéért (Újságírók)

Dicsérő oklevél -  Tamás Ferenc,Tomovici szerepéért (Újságírók)

Dicsérő oklevél - Ferenczy István, Mişu szerepéért (Újságírók)

 

1962

Szakmai díjak

A Romániai Drámai Színházak Fiatal Művészeinek Versenyén

II. díj – A. Arbuzov: Irkucki történet című előadás

I. díj - Tanai Bella, Válja szerepéért  (A. Arbuzov: Irkucki történet)

III. díj -  Bács Ferenc, Viktor szerepéért   (A. Arbuzov: Irkucki történet) 

III. díj - Ferenczy István, Rogyik szerepéért  (A. Arbuzov:  Irkucki történet) 

 

 

1964

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd - Érdemes Művész  

 

 

1967

Szakmai díjak

A Drámai Színházak Versenyén

Dicsérő oklevél – Horia Lovinescu: Petru Rareş című előadásnak

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd -  Kulturális Érdemrend Ezüst Fokozat

 

 

1971

Szakmai díjak

Az 1971-es Évi Színműirodalmi és Előadói Verseny Díjai (Hazai színjátszás versenye)

Legjobb előadás díja: Nagy István: Özönvíz előtt 

II. díj: Tanai Bella - Ilon szerepéért (Nagy István: Özönvíz előtt) 

I díj: Harag György – Nagy István: Özönvíz előtt c. darab rendezéséért

I. díj – Florica Mălureanu – Nagy István: Özönvíz előtt című darab díszletéért

Dícsérő oklevél: Kocsis István Bolyai János estéje 

 


1974


Szakmai díjak

III. Országos Szavaló Ünnepély – Bakó

I. díj – Illyés Kinga (Lírai oratórium – egyéni előadóest)

 

 

1977

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Fesztivál – Brassó, 1977

III. díj -  D.R.Popescu: Két óra béke c. előadásnak

I. Díj – Tanai Bella – Crina szerepéért (D.R.Popescu: Két óra béke)

II. Díj – Romulus Feneş – az előadás díszletéért (D.R.Popescu:  Két óra béke)

III.- díj – Bács Ferenc – Andrei szerepéért (D.R.Popescu: Két óra béke)

 

Egyéni díjak

Ferenczy István – IV. díj (drámairodalom) – Világosodik c. darabjáért

Tamás Anna – I. díj (díszítőművészet műfaj) – Függetlenség c. művéért

 

 

1978

Szakmai díjak 

Együttélő Nemzetiségek Színházi Kollokviuma – Sepsiszentgyörgy – 1978 

Legjobb epizódszerep - Gyarmati István, Forintos szerepéért (Szabó Lajos: Hűség)

 

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál - Eredeti Színművek (Ősbemutatók)

Fesztiválja – Brassó – 1978

Legjobb férfi alakítási díj –Tarr László - Fügedes szerepéért (Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért)

A Teatrul folyóírat oklevele a Marosvásárhelyi Színháznak a két eredeti színmű (ősbemutató) bemutatásáért: Romulus Guga: Noaptea cabotinilor (román tagozat), Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért (magyar tagozat)

A.T.M díj (Romániai Színház és Filmszövetség), Lohinszky Loránd – a Prédikás szerepéért (Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért)

 

1979

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál 

I. díj – Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért c. előadás. Rendező: Harag György, Hunyadi András

II. díj – Tamás Anna – Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért c. előadásának díszletéért

II. Díj – Ádám Erzsébet – (Vadrózsák - ballada est)

Farkas Ibolya - A.T.M. díj (Romániai Színház és Filmszövetség), Ortansa szerepéért (Teodor Mazilu: Balgák a holdfényben)

A.T.M díj (Romániai Színház és Filmszövetség), – Kemény Árpád -  Krúdy Gyula : A vörös postakocsi c. előadás díszletéért

 

1980

Szakmai díjak

Kortárs Drámai Fesztivál (Festivalul dramaturgiei actuale) – 1980 

Dicséret – Kelemen Tamás Anna: Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban c. előadás díszletéért

Az Írószövetség Dramaturgiai Díja - (Premiul Uniunii Scriitorilor pentru dramaturgie)

- Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban

Kemény Árpád – ATM díj (Romániai Színház és Filmszövetség), – Shakespeare: Lear király díszletéért

 

1982

Szakmai díjak

Ifjúsági Színházi Fesztivál (Festivalul Spectacolelor de Teatru pentru Tineret)

A zsűri különdíja -  Kincses Elemér -  Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban c. darabjának rendezéséért

 

1983

Szakmai díjak

Temesvári Kortárs Dramaturgia Fesztivál 

A fesztivál Nagydíja: Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadásának

A legjobb díszlet: Emilia Jivanov: Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadás díszletéért

A legjobb női alakítás díja: Farkas Ibolya – Romulus Guga:  Egy öngyilkos világa c. előadásban  Augusta  szerepéért

A legjobb rendezés díja - Dan Alecsandrescu (megosztva) – Romulus Guga: Egy öngyilkos világa

Megéneklünk Románia – Országos Fesztivál 

II. díj – Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadás

I. díj - Férfialakítás– Lohinszky Loránd –Ignaţiu szerepéért (R. Guga: Egy öngyilkos világa)

II. díj – Rendezés – Dan Alecsandrescu – R. Guga: Egy öngyilkos világa

II. díj – Farkas Ibolya – Lovak a virágoskertben c. egyéni előadóestjéért

Rendezői díj (ATM - Romániai Színház és Filmszövetség) – Dan Alecsandrescu – (Romulus Guga: Egy öngyilkos világa)

 

1985

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Fesztivál – 1985

II. Díj – Horia Lovinescu: Mi lesz velünk reggelig? c. előadás

I. díj – Ádám Erzsébet – egyéni előadóest

 

1989

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál

Dicséret –D. Solomon: Diogenész, a kutya c. előadás

II. díj - Rendezés - Kincses Elemér –– D. Solomon: Diogenész, a kutya

Férfi alakítási III.  díj – Ferenczy István,  Diogenész megformálásáért D. Solomon: Diogenész, a kutya c. előadásban.

 

1991

Szakmai díjak


Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda, 1991

Oklevél  - a III. Magyar Nemzeti Kisebbségi Színházak Fesztiválján nyújtott teljesítményért. 

 

 

1992

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda, 1992

Gáspár Imola – a legjobb epizód alakítás díja – Pilar (G.Marquez: Száz év magány) 

Nemzetiségi Színházi Kollokvium – Sepsiszentgyörgy – 1992

A legjobb férfi mellékszereplőnek járó díj (Jelölés)  -  Gáspárik Attila – Aurelian Buendia  szerepéért (Marquez: Száz év magány)

I.L. Caragiale Színházi Fesztivál , 1992

A legjobb - román darab alapján rendezett – előadás díja – (Premiul pentru cel mai bun spectacol cu o piesa românaeasca) - Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek

 

1993

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

Harag György díj -  Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye NAGYDÍJA – Ödön Von Horváth: Mesél a bécsi erdő c. előadásának

UNITER - Jelölés 

Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek, rendező: Victor Ioan Frunză

A legjobb díszletterv – Adriana Grand – Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek

 

1994

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

A Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztérium díja és a Zsűri külön díja: Paul Foster: Tom Paine c. előadásnak, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház és a Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia Szentgyörgyi István Tagozatának előadása

A legjobb Férfi alakítás díja Ferenczy Istvánnak - Bodor Péter megformálásáért (Sütő András: Az ugató madár)

Fiatal Színészek Nemzetközi Fesztiválja, Nagyszeben, 1994

Kritikusok díja - Paul Foster: Tom Paine c. előadásának

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd -   Érdemoklevél (Román Művelődési Minisztérium) 

Ferenczy István -  Szentgyörgyi díj (Székely kör – Budapest)

 

 

1995

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

A legjobb férfia alakítás díja - Lohinszky Loránd -  George szerepéért (Edward  Albee: Nem félünk a farkastól)

A Legjobb Női alakítás díja - Farkas Ibolya – Marta szerepéért  (Edward Albee: Nem félünk a farkastól)

a Legjobb epizódszereplő díja - Fodor Piroska – Honey szerepéért  (Edward Albbe: Nem félünk a farkastól)

Nemzetközi Kortárs Színházi Fesztivál, Brassó

A Zsűri Különdíja (Paula díj) - Farkas Ibolya –Marta szerepéért (Edward Albee: Nem félünk a farkastól)

A Zsűri Különdíja  (Giugaru díj) Lohinszky Loránd –George szerepéért (Nem félünk a farkastól)

A női alakítás díja – Fodor Piroska, Honey szerepéért  (Edward Albee:  Nem félünk a farkastól)

A Fesztivál Nagydíja (Marele premiu): Edward Albee: Nem félünk a farkastól c. előadás

Rendezői díj – Mircea Cornişteanu – Edward Albee: Nem félünk a farkastól

Rövid Színházi Fesztivál, Nagyvárad, 1995  Saptamina teatrului scurt

Férfi alakítási díj(Jelölés)  – Kozsik József -  William Wharton: Madárka 

UNITER

A legjobb díszletért járó díj: Adriana Grand – Paul Foster: Tom Paine (1993-94-es évadra)

A legjobb előadás (Jelölés): Paul Foster: Tom Paine 

A legjobb rendezés (Jelölés): Victor Ioan Frunză – Paul Foster: Tom Paine

 

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd -  A Magyar Köztársaság Érdemrend Tisztikeresztje  

 

1996

Szakmai díjak

Dramaturgiai Fesztivál, Brassó – 1996

Rendezői Teljesítmény-díj – Kincses Elemér  – Fr. Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása c. előadásért 

Egyéni díjak 

Lohinszky Loránd -  A Magyar Művészetért Emlékérem (A Magyar Művészetért Alapítvány-Budapest) 

Farkas Ibolya - Pro Cultura Hungarica Emlékplakett (Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztériuma)

 

1997

Szakmai díjak: 

Kortárs Dramaturgiai Fesztivál, Brassó

A Legjobb előadás díja – Nádas Péter: Találkozás (egy újszerű produkciónak), rendező: Kovács Levente 

Teljesítmény díj,  Farkas Ibolya – Mária szerepéért - Nádas Péter: Találkozás 

Teljesítmény díj (Jelölés),  Csíky Csaba  - Nádas Péter: Találkozás c. előadás improvizatív zenéje

Pályakezdő díj,  Sebestyén Aba - a Fiatalember szerepéért (Nádas Péter: Találkozás) 

 

Egyéni díjak: 

Labancz Klára – Bánffy Miklós díj (EMKE – Erdélyi Magyar Közművelődési Egyseület)

Farkas Ibolya – Poór Lili díj (EMKE)

Tóth Tamás – Szentgyörgyi István díj (Székely Kör – Budapest)

 

1998

Szakmai díjak

Pályakezdő díj - Sebestyén Aba –UNITER (Romániai Országos Színházi Szövetség) -Fiatalember szerepéért (Nádas Péter: Találkozás)

Az év legjobb színésznője (Jelölés) - Farkas Ibolya –– UNITER – Mária szerepéért (Nádas Péter: Találkozás)

Egyéni díjak

Ferenczy István – Tamási Áron díj (Bethlen Gábor Alapítvány – Budapest)

Szabó Duci – Szentgyörgyi István díj (Székely Kör – Budapest)

Kilyén Ilka - Kemény János-díj (EMKE)

 

1999

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 1999

A Nemzeti Kulturális Örökség díja -  Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté c. előadásnak

Színészi Különdíj -  Kovács Ágnes Anna – Orsetta  (Chioggiai csetepaté)  és az Elektra c. előadás címszerepéért

Színészi Különdíj -  Szélyes Ferenc –Fortunato  (Goldoni: Chioggiai csetepaté), Koldus (Giraudoux: Elekra)

Színházi Kritikusok Céhének díjai (Jelölések -1998/1999)

Legjobb előadás díja – Goldoni: Chioggiai csetepaté (Jelölés)  

Legigéretesebb pályakezdő díj - Tompa Klára (Jelölés) 

Legjobb mellékszereplő díj - Tompa Klára (Jelölés)  

Legjobb Női Főszerep díj - Kovács Ágnes Anna (Jelölés)  az Elektra címszerepéért 

Egyéni díjak

Ferenczy István - A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskerestje 

 

 

2000

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Az Illyés Közalapítvány díja - Frank Wedekind: A tavasz ébredése c. előadásnak

Györffy András és Szélyes Ferenc - a Szentivánéji álom c. előadásban nyújtott alakításért

Egy fiatal tehetségnek járó Különdíj - Tompa Klára – F. Wedekind: A tavasz ébredése c. előadásban nyújtott alakításáért

 

Egyéni díjak: 

Ferenczy István életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja

Ferenczy István – Bánffy Miklós (EMKE) díj 

B. Fülöp Erzsébet – Poór Lilii (EMKE) díj 

Szélyes Ferenc – Kovács György (EMKE) díj

Szabó Duci – Marosvásárhely Neves Személyisége – a Marosvásárhelyi Területi Rádióstúdió díja 

Lohinszky Loránd -  Életműdíj, UNITER 

 

 

2001

Szakmai díjak: 

Határon Túli magyar Színházak XIII. Fesztiválja, 2001

Kisvárda város Közönség díja - Josep M. Benet i Jornet: Színésznők 

Különdíj - Mende Gaby - a Színésznők c. darabban nyújtott alakításáért

Brassói Kortárs Dramaturgia Fesztivál

A legjobb színésznő díj – Farkas Ibolya - Melissa Gardner megformálásáért (Albert Ramsdell Gurney: Szerelmes levelek)

UNITER – 2001 

A legjobb rendezés díja -Anca Bradu – F. Wedekind: A tavasz ébredése (1999-2000 évad)


Egyéni díjak

Györffy András – Kovács György (EMKE) díj 

 

 

2002

Szakmai díjak                                    

Országos Látványszínházi Fesztivál  -Marosvásárhely, 2002

A Zsűri Különdíja - Makra Lajos,  a Méltóságos szerepéért (Görgey Gábor Komámasszony, hol a stukker) a Legjobb férfialakítási díj - Györffy András – (Görgey Gábor: Komámasszyon, hol a stukker? és I.L. Caragiale: Zűrzavaros éjszaka című előadásokban nyújtott alakításért)

Kárp György – (Jelölés) – K. Müller szerepéért (Görgey Gábor: Komámasszony, hol a stukker?)

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2002

a Legjobb férfi alakítás díja - Katona László – a Srác szerepéért  (Spiró György Csirkefej)

Egyéni díjak:

Mende Gaby - Életmű díj -  Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda

 

 

2003

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Az Illyés Közalapítvány Díját a klasszikus komédia eszközeinek mai színházi nyelvre fordításáért a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának Két nő közt című előadása (rendező: Alexandru Colpacci) kapta.

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Házának Különdíját kapta Tompa Klára a Két nő közt című előadásban a Grófné szerepéért.

Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós, 2003

Muskátli díj – Két nő közt c. előadásnak a kiemelkedő együttes játékáértA Zsűri különdíja – Szélyes Ferenc 

NEMZETKÖZI LÁTVÁNYSZÍNHÁZI FESZTIVÁL - Marosvásárhely, 2003. 

Rendezői Díj – Alexandru Colpacci Marivaux: Két nő közt c. előadásának rendezéséért (ex aeguo)

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd- Életmű Díj (A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma)

 

 

2004

Hatáton Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2004

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Díja - Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

A Legjobb Női Alakítás Díja – Tompa Klára -  Róza szerepéért (Füst Milán: Boldogtalanok) 

Topfest Országos Színházi Fesztivál – Marosvásárhely, 2004

a Legjobb Női Mellékszereplőnek járó Díj – B. Fülöp Erzsébet - Rózsi  - (Füst Milán: Boldogtalanok)   

A legjobb Női Mellékszereplőnek járó Díj – Berekméri Katalin - Beckné (Füst Milán: Boldogtalanok)

A Legjobb előadás díja – Kosztolányi – Solténszki: Édes Anna, rendező: Gali László

Interetnikai Színházi Fesztivál, Temesvár, 2004

Közönség – trófea, a fesztivál egyetlen, a közönségszavazatok alapján odaítélt díj: Hatházi András: A dilis Resner c. előadásnak

UNITER jelölések

A legjobb rendezés – Alexandr Colpacci – Marivaux: Két nő közt

A legjobb díszlet – Labancz Klára – Marivaux: Két nő közt

Magyar Stúdiószínházi Műhelyek Fesztiválja – Bárka Színház, 2004

Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának alkotóközösségi Fődíja (megosztva) Füst Milán: Boldogtalanok

RÉV 8 RT díj – A Hajónapló Műhely Színészi Alakítási Díja – B. Fülöp Erzsébet

Egyéni díjak: 

Szabó Duci  - Hűség díj (Magyar Játékszíni Társaság)  

Kárp György – Bánffy Miklós (EMKE) díj

 

 

2005

UNITER - Jelölések 

Legjobb előadás díja: Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

Legjobb rendezés - Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor 

Legjobb színésznő mellékszerepben – B. Fülöp Erzsébet – Rózsi szerepéért

Legjobb színész főszerepben: Zayzon Zsolt – Húber Vilmos szerepéért

Legjobb színész mellékszerepben – Sebestyén Aba – Dr. Beck Gyula szerepéért

Kisebbségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós, 2005

A Zsűri különdíja – Darabont Mikold  (Janusz Glowacki: Negyedik nővér)Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja Kisvárda 

Szabolcs-Szatmár- Bereg megye díja – Alkotó Közösségi Díj  - Janusz Glowaczki: Negyedik nővér c. előadás

Teplánszky-Díj-  a legígéretesebb fiatal színész számára : Bodolai Balázs, a Negyedik nővérben nyújtott alakításáért

Női alakítási díj -  Darabont Mikold, a Negyedik nővérben nyújtott alakításáért

 

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd - Díszdoktori cím – (Nemzeti Színházi és Filmművészeti Egyetem, Bukarest)

Lohinszky Loránd -  Románia Csillaga Érdemrend – Tiszti Fokozat 

Dobre Kothay Judit - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

 

2006

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2006

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye díja -  A.P.Csehov:  CSERESZNYÉSKERT

Kisvárda Város Díja (megosztva) Andreea Vulpe rendező és Iuliana Vilsan díszlet-és jelmeztervező: A.P. Csehov: Cseresznyéskert

Teplánszky díj – Veress Albert -  a Legígéretesebb Fiatal Színész számára 

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza díja – F. Fülöp Erzsébet

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza díja – Tompa Klára

A Kisvárdai Lapok Szerkesztősége díja – B. Fülöp Erzsébet

UNITER 2006 – jelölések:

Bodolai Balázs – Debüt díj – Kolja szerepéért  (Negyedik nővér)

Iuliana Vilsan – a Legjobb díszlet díja – A.P.Csehov: Cseresznyéskert


Egyéni díjak: 

Post Mortem Harag György - Diploma de Excelenta – (Maros Megyei Prefektúra)

Szélyes Ferenc - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

2007

Szakmai díjak: 


Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2007

A Szülőföld Alap díja (megosztva) – Witold Gombrowicz:  Yvonne Burgundi hercegnő c. előadás

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye díja

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió részére

Az Alvajáró románc című zenés színpadi játék együttes teljesítményéért, 2007.

Kisvárda Város díja (megosztva) -Nagy Dorottya – Yvonne szerepéért (Witold Gombrowicz:  Yvonne, burgundi hercegnő) 

Egyéni díj - Szabadi Nóra, az Yvonne, burgundi hercegnő, illetve az Alvajáró románc című előadásokban nyújtott énekes, táncos, színészi teljesítményéért

Romániai Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós,  2007

A legjobb előadás díja – Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő, rendező: Alexandre Colpacci 

A legjobb női alakítás díja – Nagy Dorottya – Yvonne szerepének megformálásáért 

Színikritikusok díja – 2007 – jelölések

Legjobb előadás –  Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő

Legjobb rendezés – Alexandre Colpacci - (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb jelmez: Dobre Kóthay Judit - (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb női főszereplő: Nagy Dorottya  - Yvonne szerepéért (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb mellékszereplő: Farkas Ibolya -  Margit királyné szerepéért (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb férfi mellékszereplő – Szélyes Ferenc - Kanonok szerepéért  (Geoffrey Chaucer: A  változó hold alatt)

Különdíj – Zeno Apostolache - (Geoffrey Chaucer: A  változó hold alatt - zene)

 

Egyéni díjak: 

Kincses Elemér – Életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja

Biluska Annamária – Poór Lilli  (EMKE) díj

Kovács Levente – Bánffy Miklós (EMKE) díj

Makra Lajos – Életmű díj (EMKE)

Nagy József  - Hűség díj – Magyar Játékszíni Társaság 

Fülöp Erzsébet - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

2008

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2008

Kisvárda Város Díja – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

Egyéni díj – Berekméri Katalinnak  Romy szerepéért ( Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból) 

Egyéni díjak:

Györffy András – Jászai Mari díj  (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest)  

Balázs Éva – Póor Lili díj (EMKE)

 

2009

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2009

A Duna Televízió Különdíja -  Györffy András –  Czirmos szerepéért (Tamási Áron:  Hullámzó Vőlegény)

Kisvárdai Várszínház ás Művészetek Háza díja - Könczei Árpád - Tamási Áron:  Hullámzó vőlegény c. előadás zenéjéért és koreográfiájáért

Közönségdíj és Kisvárda Város polgármesterének különdíja - B.Fülöp Erzsébet,  Bagi Teréz szerepéért (Tamási Áron: Hullámzó vőlegény) 

Kisebbségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós, 2009 

A Kollokvium Nagydíja – Jon Fosse: Alvás

A legjobb Férfialakítás Díja – Sebestyén Aba – a Középkorú férfi szerepéért (Jon Fosse: Alvás)

UNITER jelölés

Zenei Különdíj - Vlaicu Golcea - Jon Fosse:  Alvás c. előadás zeneszerzője

Egyéni díjak: 

Farkas Ibolya – Életműdíj  (Magyar Kulturális és Oktatásügyi Minisztérium) 

A Színművészeti Egyetem Aranydiplomája – az ötven éve végzett és máig a színészi pályán levő művészek kitüntetésére: Farkas Ibolya, Mózes Erzsébet és Makra Lajos

 

 

2010

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2010

Kisvárda Város Díja – Kiss Csaba: A dög

Legjobb Férfi Mellékszereplő díj – László Csaba – Pisti megformálásáért A dög c. előadásban

Egyéni díjak: 

Gáspárik Attila – a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztje 

Kilyén Ilka - A Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztje 

Kilyén Ilka - Pro Cultura Hungarica Díj  (Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztériuma)

Berekméri Katalin - Bioeel Színészi Nivódíj  

Kilyén Ilka - Magyar Örökség díj -  (Magyar Művészetért Alapítvány- Budapest)

Lohinszky Loránd - Bernády- Emlékplakett és Oklevél  (Dr. Bernády György Alapitvány)

 

2011

Szakmai díjak: 

Atelier Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagybánya, 2011

A legjobb rendező díja:  Theodor Cristian Popescu – Dorota Maslowska – Két lengyelül beszélő szegény román

A legjobb Férfi Főszereplő díja – Benedek Botond

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2011

A Nemzeti Erőforrás Minisztériuma díja (megosztva) Csehov: Platonov

A legjobb alakítási díj - László Csaba - Trileckij megformálásáért Csehov: Platonov c. előadásában 

Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós, 2011

a Legjobb előadás díja - Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

A legjobb Férfia alakítás díja – Bányai kelemen Barna a Bányavirágban nyújtott alakításáért

A Zsűri Különdíja – László Csaba – a Két lengyelül beszélő szegény román c. előadásban nyújtott alakításért

Az Új Magyar Szó alakítási Díja – Viola Gábor – a Bányavirágban nyújtott alakításért

A közönség-zsűri díja: Székely Csaba: Bányavirág

 


Egyéni díjak: 

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díjai

Berekméri Katalin

Bartha László Zolt

 

 

2012


Szakmai díjak: 

POSZT

a Legjobb férfialakítás díja -  Bányai Kelemen Barna  (MASZK – Országos Színházegyesület) 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2012

Kisvárda város közönségdíja – Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

Különdíj (Emberi Erőforrások Minisztériuma) - Sebestyén Abának. –A makrancos hölgy, avagy a hárpia megzabolázása című előadásban nyújtott alakításért és a Bányavirág című előadás rendezéséért 

Pécsi Országos Színházi Találkozó, 2012

A legjobb előadás díja - Székely Csaba: Bányavirág

Az Ifeszt-Blog szerkesztősége díjai (a zsűritől eltérő alternatív díjak)

Legjobb női főszereplő: Berekméri Katalin (Makrancos hölgy)

Legjobb férfi főszereplő: Bányai Kelemen Barna (Bányavakság)

Legjobb női mellékszereplő: Nagy Dorottya (Bányavakság)

A színpadi pálinkázás nagymesterei díj: Bányai Kelemen Barna, Szakács László

Egyéni díjak: 

Bánayi Kelemen Barna – Kaszás Attila díj (Kaszás Attila Szellemi Hagyatékának Ápolásáért Közhasznú Alapítvány)

Bányai Kelemen Barna – Kovács György (EMKE) díj 

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díja az elöző évad elismeréseként

Gecse Ramóna

Tollas Gábor

 

2013

Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2013

Emberi Erőforrások Minisztériuma Díja – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió közös produkciója, a Bányavakság c. előadásnak, rendező: Sebestyén Aba

Bányai Kelemen Barna – Florin szerepének megformálásáért – Székely Csaba: Bányavakság

Nagy Dorottya – Iringó szerepének megformálásáért – Székely Csaba: Bányavakság

Pécsi Országos Színházi Találkozó – POSZT 2013

A legjobb női mellékszereplő: Nagy Dorottya (Székely Csaba: Bányavakság)Legjobb férfi mellékszereplő: Bányai Kelemen Barna (Székely Csaba: Bányavakság)

UNITER jelölés 

Bányai Kelemen Barna – A Legjobb férfi mellékszereplőnek járó díj – Székely Csaba: Bányavakság – Florin szerepének megformálásáért 


2014

Szakmai díjak: 

Nemzetközi Atelier Színházi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy

A legjobb női főszereplő – B.Fülöp Erzsébet – (Radu Afrim: Az ördög próbája)

A legjobb férfi mellékszereplő – Galló Ernő – (Radu Afrim: Az ördög próbája)

Pécsi Országos Színházi találkozó

A szakmai zsűri különdíja – Radu Afrim: Az ördög próbája

A Napkút kiadó Különdíja – Székely Csaba: Alkésztisz

Egyéni díjak: 

Bokor Barna – jelölés Kaszás Attila díj (Kaszás Attila Szellemi Hagyatékának Ápolásáért Közhasznú Alapítvány)

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díja az elöző évad elismeréseként

Galló Ernő

Lőrincz Ágnes

 

2015

UNITER 

A Legjobb női mellékszereplő díja  - Berekméri Katalin – Radu Afrim: Az ördög próbája c. előadásban nyújtott alakításaiért 

Atelier Nemzetközi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy

A legjobb előadásnak járó Nagydíj: Bartis Attila: Nyugalom

A legjobb rendezés díja – Radu Afrim (Bartis Attila: Nyugalom)

A legjobb színésznő díja – B. Fülöp Erzsébet ( Anya – Bartis Attila: Nyugalom)

Az Árkosi Művelődési Központ Különdíja – Radu Afrim – Bartis Attila: Nyugalom c. regényének dramatizálásáért

Jelölés:

Bányai Kelemen Barna színművészt

Berekméri Katalin színművészt

Adrian Damian díszlettervezőt

Márton Erika jelmeztervezőt

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2015

Egyéni díj – Galló Ernő – a Karamazovok és a Figaro című előadásban nyújtott kiemelkedő alakításáért. 

Pro Cultura 2014 – Érdemrend – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színháznak (Marosvásárhely Városi Tanácsa -Polgármesteri Hivatal)

Egyéni díjak

Dobre Kóthay Judit – Életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2015

 

2016 

UNITER jelölés

A legjobb női főszereplő: 

Fülöp B. Erzsébet – Veér Rebeka, az Anya megformálásáért –Bartis Attila: Nyugalom, rendező: Radu Afrim  

A legjobb rendezés: 

Radu Afrim – Bartis Attila:  Nyugalom c. előadás rendezéséért

A legjobb előadás Bartis Attila: Nyugalom c. előadás  – rendező: Radu Afrim

Uniter díj

A legjobb rendezés: 

Radu Afrim – Bartis Attila:  Nyugalom c. előadás rendezéséért

Egyéni díjak:

Galló Ernő – Kovács György díj

Berekméri Katalin - Kemény János díj  

Kilyén Ilka – Sütő András díj

Magyar Színházak XXVIII. Kisvárdai Fesztiválja - 2016 

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMÁNAK A LEGJOBB ELŐADÁSÉRT JÁRÓ DÍJ

Fődíj - A NYUGALOM című előadás

Női alakításért járó Díj:  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért: B. FÜLÖP ERZSÉBET 

Férfi alakításért járó Díj:  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért BÁNYAI KELEMEN BARNA  

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA ÉS A KISVÁRDAI VÁRSZÍNHÁZ

 A Legjobb díszletért járó Közös Díját A nyugalom című előadás díszletéért ADRIAN DAMIAN kapta

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA ÉS A KISVÁRDAI VÁRSZÍNHÁZ 

A Legjobb 35 Év Alatti Színész Díj  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért KISS BORA kapta

 KISVÁRDA VÁROS KÖZÖNSÉGÉNEK DÍJÁT

 a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata -  A NYUGALOM című előadása kapta

A KÖZÖNSÉGZSŰRI DÍJAZOTTJA

 A Legjobb Férfi Főszereplőként BÁNYAI KELEMEN BARNA-  A nyugalomban nyújtott alakításért

VASTAPS DÍJ – A TOMPA MIKLÓS TÁRSULAT DÍJA AZ ELÖZŐ ÉVAD ELISMERÉSEKÉNT

Lőrincz Ágnes

Bartha László Zsolt

HŰSÉG DÍJ:

Sugó Erzsébet

 

 

2017

Uniter jelölések

 Legjobb előadás - Radu Afrim: RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK, ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN (rendező: Radu Afrim)   

Legjobb díszlet  - Irina Moscu – Radu Afrim: RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK, ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN (rendező: Radu Afrim)  

 

Összeállította: Ferencz Éva

Havi műsor

Február - 2019
V H K S C P S
  01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24 25
26
27 28  
csütörtök, 07. február 2019
péntek, 08. február 2019
vasárnap, 10. február 2019
hétfő, 11. február 2019
péntek, 15. február 2019
szerda, 20. február 2019
csütörtök, 21. február 2019
péntek, 22. február 2019
szombat, 23. február 2019

HÚSVÉT /2017/

 Tovább

A Magyar Költészet Napja 2017

 Tovább

Tanai Bella emlékére

 Tovább

Norbert Rakowski a Színházról

 Tovább

Piotr Ratajczak a Színházról

 Tovább

Miklósa Erika a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban

 Tovább

Olbrin Joachim csodálatos utazása - trailer

 Tovább

Parti Nagy Lajost kérdeztük a színházról

 Tovább

PEZSGŐ: A kisfiú meg az oroszlánok

 Tovább

2016/2017-es évadkezdés

 Tovább

A 71. évad bemutatói

 Tovább

A JÁTSZMA VÉGE Pezsgő

 Tovább

Mucsi Zoltánt kérdeztük a színházról

 Tovább

Húsvéti köszöntő

 Tovább

Rendezés trailer

 Tovább

PEZSGŐ: Sirály

 Tovább

Tasnádi Csaba a száz éves Csárdáskirálynőről

 Tovább

Szabó Ducit 95. születésnapján köszöntötte a Tompa Miklós Társulat

 Tovább

Karamazovok trailer

 Tovább

A nyugalom / Tihna trailer

 Tovább

PEZSGŐ: About Übü

 Tovább

Al Di Meola Marosvásárhelyen

 Tovább

Pezsgő - Tartuffe bemutató

 Tovább

Bartis Attila: A nyugalom, rendező: Radu Afrim

 Tovább

FIGARO - Marosvásárhelyi Nemzeti Színház - Tompa Miklós Társulat

 Tovább

Haumann Péter Marosvásárhelyen

 Tovább

UNITER 2014

 Tovább

Mélyben (Éjjeli menedékhely)

Tovább

Pezsgő 8 - Mélyben (Éjjeli menedékhely)

Tovább

A magyar költészet napja 2014

Tovább

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma