1954

Szakmai díjak

Állami díj II. fokozat - Tompa Miklós rendező

Állami díj II. fokozat - Delly Ferenc színművész

Állami díj II. fokozat - Szabó Ernő rendező

Állami díj II. fokozat - Kovács György színművész

- N. V. Golgol: A revizor, Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason és             August Jakobson:  Két tábor című darabok rendezéséért és előadásáért

Egyéni díjak

Tompa Miklós -  A Művészet Érdemes Mestere

Kovács György -  Érdemes Művész  

Delly Ferenc - Érdemes Művész 

Szabó Ernő színművész, rendező - Érdemes Művész 

 

1955

Szakmai díjak

Állami díj I. fokozat - Kovács György színművész

- Illyés Gyula: Fáklyaláng c. előadásban Kossuth szerepéért

Állami díj I. fokozat - Andrási Márton színművész

- Illyés Gyula: Fáklyaláng c. előadásban Józsa szerepéért

 

1957

Egyéni díjak

Kovács György színművész - A Nép Művésze 

Kőszegi Margit - Érdemes Művész 

Andrási Márton - Érdemes Művész 

Váradi Rudolf - Érdemes Művész 

Lohinszky Loránd - Munkaérdemkrend III. fokozat 

 

1956

Szakmai díjak

A Hazai Dráma Tíznapos Ünnepén:

Tiszteletbeli díj -  Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason című elődás

Tiszteletbeli díj - Andrási Márton - Kujak szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

Tiszteletbeli díj - Borovszky Oszkár - Czák szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

Tiszteletbeli díj -  Lohinszky Loránd - Krugheimer szerepéért (Kiss László-Kováts Dezső: Vihar a havason)

 

1957

Szakmai díjak

A Romániai Drámai Színházak Fiatal Művészeinek Versenyén

II. díj -  Tanai Bella, Mirigy szerepéért (Vörösmarty Mihály:  Csongor és Tünde) 

 

1958

Szakmai díjak

A Drámai Színházak Versenyén

II. díj -  Eugen Mirea – Kovács György: Az utolsó vonat c. előadás

II. díj -  Mihail Sebastian: Lapzárta előtt c. előadás

II. díj  - Mony Ghelerter, a Lapzárta előtt c. előadás rendezéséért

II. díj - Paul Bortnovschi a Lapzárta előtt c. előadás díszletéért

Különdíj -  Kovács György -  Barabás (Az utolsó vonat) és Bucşan (Lapzárta előtt) szerepéért

III. díj  - Lohinszky Loránd - Alexandru Andronic (Lapzárta előtt) szerepéért

III. díj - Erdős Irma - Claudia (Az utolsó vonat) szerepéért

 

1961

Szakmai díjak

A Hazai Dráma Tíznapos Ünnepén

II. díj -  Alexandru Mirodan: Újságírók c. előadás

III. díj -  Harag György az Újságírók c. darab rendezésért

I. díj -  Lohinszky Loránd – Cerchez szerepéért (Újságírók)

Dicsérő oklevél -  Tamás Ferenc,Tomovici szerepéért (Újságírók)

Dicsérő oklevél - Ferenczy István, Mişu szerepéért (Újságírók)

 

1962

Szakmai díjak

A Romániai Drámai Színházak Fiatal Művészeinek Versenyén

II. díj – A. Arbuzov: Irkucki történet című előadás

I. díj - Tanai Bella, Válja szerepéért  (A. Arbuzov: Irkucki történet)

III. díj -  Bács Ferenc, Viktor szerepéért   (A. Arbuzov: Irkucki történet) 

III. díj - Ferenczy István, Rogyik szerepéért  (A. Arbuzov:  Irkucki történet) 

 

 

1964

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd - Érdemes Művész  

 

 

1967

Szakmai díjak

A Drámai Színházak Versenyén

Dicsérő oklevél – Horia Lovinescu: Petru Rareş című előadásnak

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd -  Kulturális Érdemrend Ezüst Fokozat

 

 

1971

Szakmai díjak

Az 1971-es Évi Színműirodalmi és Előadói Verseny Díjai (Hazai színjátszás versenye)

Legjobb előadás díja: Nagy István: Özönvíz előtt 

II. díj: Tanai Bella - Ilon szerepéért (Nagy István: Özönvíz előtt) 

I díj: Harag György – Nagy István: Özönvíz előtt c. darab rendezéséért

I. díj – Florica Mălureanu – Nagy István: Özönvíz előtt című darab díszletéért

Dícsérő oklevél: Kocsis István Bolyai János estéje 

 


1974


Szakmai díjak

III. Országos Szavaló Ünnepély – Bakó

I. díj – Illyés Kinga (Lírai oratórium – egyéni előadóest)

 

 

1977

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Fesztivál – Brassó, 1977

III. díj -  D.R.Popescu: Két óra béke c. előadásnak

I. Díj – Tanai Bella – Crina szerepéért (D.R.Popescu: Két óra béke)

II. Díj – Romulus Feneş – az előadás díszletéért (D.R.Popescu:  Két óra béke)

III.- díj – Bács Ferenc – Andrei szerepéért (D.R.Popescu: Két óra béke)

 

Egyéni díjak

Ferenczy István – IV. díj (drámairodalom) – Világosodik c. darabjáért

Tamás Anna – I. díj (díszítőművészet műfaj) – Függetlenség c. művéért

 

 

1978

Szakmai díjak 

Együttélő Nemzetiségek Színházi Kollokviuma – Sepsiszentgyörgy – 1978 

Legjobb epizódszerep - Gyarmati István, Forintos szerepéért (Szabó Lajos: Hűség)

 

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál - Eredeti Színművek (Ősbemutatók)

Fesztiválja – Brassó – 1978

Legjobb férfi alakítási díj –Tarr László - Fügedes szerepéért (Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért)

A Teatrul folyóírat oklevele a Marosvásárhelyi Színháznak a két eredeti színmű (ősbemutató) bemutatásáért: Romulus Guga: Noaptea cabotinilor (román tagozat), Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért (magyar tagozat)

A.T.M díj (Romániai Színház és Filmszövetség), Lohinszky Loránd – a Prédikás szerepéért (Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért)

 

1979

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál 

I. díj – Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért c. előadás. Rendező: Harag György, Hunyadi András

II. díj – Tamás Anna – Sütő András: Vidám sirató egy bolyongó porszemért c. előadásának díszletéért

II. Díj – Ádám Erzsébet – (Vadrózsák - ballada est)

Farkas Ibolya - A.T.M. díj (Romániai Színház és Filmszövetség), Ortansa szerepéért (Teodor Mazilu: Balgák a holdfényben)

A.T.M díj (Romániai Színház és Filmszövetség), – Kemény Árpád -  Krúdy Gyula : A vörös postakocsi c. előadás díszletéért

 

1980

Szakmai díjak

Kortárs Drámai Fesztivál (Festivalul dramaturgiei actuale) – 1980 

Dicséret – Kelemen Tamás Anna: Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban c. előadás díszletéért

Az Írószövetség Dramaturgiai Díja - (Premiul Uniunii Scriitorilor pentru dramaturgie)

- Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban

Kemény Árpád – ATM díj (Romániai Színház és Filmszövetség), – Shakespeare: Lear király díszletéért

 

1982

Szakmai díjak

Ifjúsági Színházi Fesztivál (Festivalul Spectacolelor de Teatru pentru Tineret)

A zsűri különdíja -  Kincses Elemér -  Horia Lovinescu: Élet és halál játéka a hamusivatagban c. darabjának rendezéséért

 

1983

Szakmai díjak

Temesvári Kortárs Dramaturgia Fesztivál 

A fesztivál Nagydíja: Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadásának

A legjobb díszlet: Emilia Jivanov: Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadás díszletéért

A legjobb női alakítás díja: Farkas Ibolya – Romulus Guga:  Egy öngyilkos világa c. előadásban  Augusta  szerepéért

A legjobb rendezés díja - Dan Alecsandrescu (megosztva) – Romulus Guga: Egy öngyilkos világa

Megéneklünk Románia – Országos Fesztivál 

II. díj – Romulus Guga: Egy öngyilkos világa c. előadás

I. díj - Férfialakítás– Lohinszky Loránd –Ignaţiu szerepéért (R. Guga: Egy öngyilkos világa)

II. díj – Rendezés – Dan Alecsandrescu – R. Guga: Egy öngyilkos világa

II. díj – Farkas Ibolya – Lovak a virágoskertben c. egyéni előadóestjéért

Rendezői díj (ATM - Romániai Színház és Filmszövetség) – Dan Alecsandrescu – (Romulus Guga: Egy öngyilkos világa)

 

1985

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Fesztivál – 1985

II. Díj – Horia Lovinescu: Mi lesz velünk reggelig? c. előadás

I. díj – Ádám Erzsébet – egyéni előadóest

 

1989

Szakmai díjak

Megéneklünk Románia Országos Fesztivál

Dicséret –D. Solomon: Diogenész, a kutya c. előadás

II. díj - Rendezés - Kincses Elemér –– D. Solomon: Diogenész, a kutya

Férfi alakítási III.  díj – Ferenczy István,  Diogenész megformálásáért D. Solomon: Diogenész, a kutya c. előadásban.

 

1991

Szakmai díjak


Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda, 1991

Oklevél  - a III. Magyar Nemzeti Kisebbségi Színházak Fesztiválján nyújtott teljesítményért. 

 

 

1992

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda, 1992

Gáspár Imola – a legjobb epizód alakítás díja – Pilar (G.Marquez: Száz év magány) 

Nemzetiségi Színházi Kollokvium – Sepsiszentgyörgy – 1992

A legjobb férfi mellékszereplőnek járó díj (Jelölés)  -  Gáspárik Attila – Aurelian Buendia  szerepéért (Marquez: Száz év magány)

I.L. Caragiale Színházi Fesztivál , 1992

A legjobb - román darab alapján rendezett – előadás díja – (Premiul pentru cel mai bun spectacol cu o piesa românaeasca) - Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek

 

1993

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

Harag György díj -  Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye NAGYDÍJA – Ödön Von Horváth: Mesél a bécsi erdő c. előadásának

UNITER - Jelölés 

Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek, rendező: Victor Ioan Frunză

A legjobb díszletterv – Adriana Grand – Lucian Blaga: Gyermekkeresztesek

 

1994

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

A Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztérium díja és a Zsűri külön díja: Paul Foster: Tom Paine c. előadásnak, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház és a Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia Szentgyörgyi István Tagozatának előadása

A legjobb Férfi alakítás díja Ferenczy Istvánnak - Bodor Péter megformálásáért (Sütő András: Az ugató madár)

Fiatal Színészek Nemzetközi Fesztiválja, Nagyszeben, 1994

Kritikusok díja - Paul Foster: Tom Paine c. előadásának

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd -   Érdemoklevél (Román Művelődési Minisztérium) 

Ferenczy István -  Szentgyörgyi díj (Székely kör – Budapest)

 

 

1995

Szakmai díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja – Kisvárda

A legjobb férfia alakítás díja - Lohinszky Loránd -  George szerepéért (Edward  Albee: Nem félünk a farkastól)

A Legjobb Női alakítás díja - Farkas Ibolya – Marta szerepéért  (Edward Albee: Nem félünk a farkastól)

a Legjobb epizódszereplő díja - Fodor Piroska – Honey szerepéért  (Edward Albbe: Nem félünk a farkastól)

Nemzetközi Kortárs Színházi Fesztivál, Brassó

A Zsűri Különdíja (Paula díj) - Farkas Ibolya –Marta szerepéért (Edward Albee: Nem félünk a farkastól)

A Zsűri Különdíja  (Giugaru díj) Lohinszky Loránd –George szerepéért (Nem félünk a farkastól)

A női alakítás díja – Fodor Piroska, Honey szerepéért  (Edward Albee:  Nem félünk a farkastól)

A Fesztivál Nagydíja (Marele premiu): Edward Albee: Nem félünk a farkastól c. előadás

Rendezői díj – Mircea Cornişteanu – Edward Albee: Nem félünk a farkastól

Rövid Színházi Fesztivál, Nagyvárad, 1995  Saptamina teatrului scurt

Férfi alakítási díj(Jelölés)  – Kozsik József -  William Wharton: Madárka 

UNITER

A legjobb díszletért járó díj: Adriana Grand – Paul Foster: Tom Paine (1993-94-es évadra)

A legjobb előadás (Jelölés): Paul Foster: Tom Paine 

A legjobb rendezés (Jelölés): Victor Ioan Frunză – Paul Foster: Tom Paine

 

Egyéni díjak

Lohinszky Loránd -  A Magyar Köztársaság Érdemrend Tisztikeresztje  

 

1996

Szakmai díjak

Dramaturgiai Fesztivál, Brassó – 1996

Rendezői Teljesítmény-díj – Kincses Elemér  – Fr. Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása c. előadásért 

Egyéni díjak 

Lohinszky Loránd -  A Magyar Művészetért Emlékérem (A Magyar Művészetért Alapítvány-Budapest) 

Farkas Ibolya - Pro Cultura Hungarica Emlékplakett (Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztériuma)

 

1997

Szakmai díjak: 

Kortárs Dramaturgiai Fesztivál, Brassó

A Legjobb előadás díja – Nádas Péter: Találkozás (egy újszerű produkciónak), rendező: Kovács Levente 

Teljesítmény díj,  Farkas Ibolya – Mária szerepéért - Nádas Péter: Találkozás 

Teljesítmény díj (Jelölés),  Csíky Csaba  - Nádas Péter: Találkozás c. előadás improvizatív zenéje

Pályakezdő díj,  Sebestyén Aba - a Fiatalember szerepéért (Nádas Péter: Találkozás) 

 

Egyéni díjak: 

Labancz Klára – Bánffy Miklós díj (EMKE – Erdélyi Magyar Közművelődési Egyseület)

Farkas Ibolya – Poór Lili díj (EMKE)

Tóth Tamás – Szentgyörgyi István díj (Székely Kör – Budapest)

 

1998

Szakmai díjak

Pályakezdő díj - Sebestyén Aba –UNITER (Romániai Országos Színházi Szövetség) -Fiatalember szerepéért (Nádas Péter: Találkozás)

Az év legjobb színésznője (Jelölés) - Farkas Ibolya –– UNITER – Mária szerepéért (Nádas Péter: Találkozás)

Egyéni díjak

Ferenczy István – Tamási Áron díj (Bethlen Gábor Alapítvány – Budapest)

Szabó Duci – Szentgyörgyi István díj (Székely Kör – Budapest)

Kilyén Ilka - Kemény János-díj (EMKE)

 

1999

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 1999

A Nemzeti Kulturális Örökség díja -  Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté c. előadásnak

Színészi Különdíj -  Kovács Ágnes Anna – Orsetta  (Chioggiai csetepaté)  és az Elektra c. előadás címszerepéért

Színészi Különdíj -  Szélyes Ferenc –Fortunato  (Goldoni: Chioggiai csetepaté), Koldus (Giraudoux: Elekra)

Színházi Kritikusok Céhének díjai (Jelölések -1998/1999)

Legjobb előadás díja – Goldoni: Chioggiai csetepaté (Jelölés)  

Legigéretesebb pályakezdő díj - Tompa Klára (Jelölés) 

Legjobb mellékszereplő díj - Tompa Klára (Jelölés)  

Legjobb Női Főszerep díj - Kovács Ágnes Anna (Jelölés)  az Elektra címszerepéért 

Egyéni díjak

Ferenczy István - A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskerestje 

 

 

2000

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Az Illyés Közalapítvány díja - Frank Wedekind: A tavasz ébredése c. előadásnak

Györffy András és Szélyes Ferenc - a Szentivánéji álom c. előadásban nyújtott alakításért

Egy fiatal tehetségnek járó Különdíj - Tompa Klára – F. Wedekind: A tavasz ébredése c. előadásban nyújtott alakításáért

 

Egyéni díjak: 

Ferenczy István életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja

Ferenczy István – Bánffy Miklós (EMKE) díj 

B. Fülöp Erzsébet – Poór Lilii (EMKE) díj 

Szélyes Ferenc – Kovács György (EMKE) díj

Szabó Duci – Marosvásárhely Neves Személyisége – a Marosvásárhelyi Területi Rádióstúdió díja 

Lohinszky Loránd -  Életműdíj, UNITER 

 

 

2001

Szakmai díjak: 

Határon Túli magyar Színházak XIII. Fesztiválja, 2001

Kisvárda város Közönség díja - Josep M. Benet i Jornet: Színésznők 

Különdíj - Mende Gaby - a Színésznők c. darabban nyújtott alakításáért

Brassói Kortárs Dramaturgia Fesztivál

A legjobb színésznő díj – Farkas Ibolya - Melissa Gardner megformálásáért (Albert Ramsdell Gurney: Szerelmes levelek)

UNITER – 2001 

A legjobb rendezés díja -Anca Bradu – F. Wedekind: A tavasz ébredése (1999-2000 évad)


Egyéni díjak

Györffy András – Kovács György (EMKE) díj 

 

 

2002

Szakmai díjak                                    

Országos Látványszínházi Fesztivál  -Marosvásárhely, 2002

A Zsűri Különdíja - Makra Lajos,  a Méltóságos szerepéért (Görgey Gábor Komámasszony, hol a stukker) a Legjobb férfialakítási díj - Györffy András – (Görgey Gábor: Komámasszyon, hol a stukker? és I.L. Caragiale: Zűrzavaros éjszaka című előadásokban nyújtott alakításért)

Kárp György – (Jelölés) – K. Müller szerepéért (Görgey Gábor: Komámasszony, hol a stukker?)

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2002

a Legjobb férfi alakítás díja - Katona László – a Srác szerepéért  (Spiró György Csirkefej)

Egyéni díjak:

Mende Gaby - Életmű díj -  Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda

 

 

2003

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Az Illyés Közalapítvány Díját a klasszikus komédia eszközeinek mai színházi nyelvre fordításáért a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának Két nő közt című előadása (rendező: Alexandru Colpacci) kapta.

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Házának Különdíját kapta Tompa Klára a Két nő közt című előadásban a Grófné szerepéért.

Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós, 2003

Muskátli díj – Két nő közt c. előadásnak a kiemelkedő együttes játékáértA Zsűri különdíja – Szélyes Ferenc 

NEMZETKÖZI LÁTVÁNYSZÍNHÁZI FESZTIVÁL - Marosvásárhely, 2003. 

Rendezői Díj – Alexandru Colpacci Marivaux: Két nő közt c. előadásának rendezéséért (ex aeguo)

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd- Életmű Díj (A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma)

 

 

2004

Hatáton Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2004

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Díja - Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

A Legjobb Női Alakítás Díja – Tompa Klára -  Róza szerepéért (Füst Milán: Boldogtalanok) 

Topfest Országos Színházi Fesztivál – Marosvásárhely, 2004

a Legjobb Női Mellékszereplőnek járó Díj – B. Fülöp Erzsébet - Rózsi  - (Füst Milán: Boldogtalanok)   

A legjobb Női Mellékszereplőnek járó Díj – Berekméri Katalin - Beckné (Füst Milán: Boldogtalanok)

A Legjobb előadás díja – Kosztolányi – Solténszki: Édes Anna, rendező: Gali László

Interetnikai Színházi Fesztivál, Temesvár, 2004

Közönség – trófea, a fesztivál egyetlen, a közönségszavazatok alapján odaítélt díj: Hatházi András: A dilis Resner c. előadásnak

UNITER jelölések

A legjobb rendezés – Alexandr Colpacci – Marivaux: Két nő közt

A legjobb díszlet – Labancz Klára – Marivaux: Két nő közt

Magyar Stúdiószínházi Műhelyek Fesztiválja – Bárka Színház, 2004

Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának alkotóközösségi Fődíja (megosztva) Füst Milán: Boldogtalanok

RÉV 8 RT díj – A Hajónapló Műhely Színészi Alakítási Díja – B. Fülöp Erzsébet

Egyéni díjak: 

Szabó Duci  - Hűség díj (Magyar Játékszíni Társaság)  

Kárp György – Bánffy Miklós (EMKE) díj

 

 

2005

UNITER - Jelölések 

Legjobb előadás díja: Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

Legjobb rendezés - Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor 

Legjobb színésznő mellékszerepben – B. Fülöp Erzsébet – Rózsi szerepéért

Legjobb színész főszerepben: Zayzon Zsolt – Húber Vilmos szerepéért

Legjobb színész mellékszerepben – Sebestyén Aba – Dr. Beck Gyula szerepéért

Kisebbségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós, 2005

A Zsűri különdíja – Darabont Mikold  (Janusz Glowacki: Negyedik nővér)Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja Kisvárda 

Szabolcs-Szatmár- Bereg megye díja – Alkotó Közösségi Díj  - Janusz Glowaczki: Negyedik nővér c. előadás

Teplánszky-Díj-  a legígéretesebb fiatal színész számára : Bodolai Balázs, a Negyedik nővérben nyújtott alakításáért

Női alakítási díj -  Darabont Mikold, a Negyedik nővérben nyújtott alakításáért

 

Egyéni díjak: 

Lohinszky Loránd - Díszdoktori cím – (Nemzeti Színházi és Filmművészeti Egyetem, Bukarest)

Lohinszky Loránd -  Románia Csillaga Érdemrend – Tiszti Fokozat 

Dobre Kothay Judit - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

 

2006

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2006

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye díja -  A.P.Csehov:  CSERESZNYÉSKERT

Kisvárda Város Díja (megosztva) Andreea Vulpe rendező és Iuliana Vilsan díszlet-és jelmeztervező: A.P. Csehov: Cseresznyéskert

Teplánszky díj – Veress Albert -  a Legígéretesebb Fiatal Színész számára 

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza díja – F. Fülöp Erzsébet

A Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza díja – Tompa Klára

A Kisvárdai Lapok Szerkesztősége díja – B. Fülöp Erzsébet

UNITER 2006 – jelölések:

Bodolai Balázs – Debüt díj – Kolja szerepéért  (Negyedik nővér)

Iuliana Vilsan – a Legjobb díszlet díja – A.P.Csehov: Cseresznyéskert


Egyéni díjak: 

Post Mortem Harag György - Diploma de Excelenta – (Maros Megyei Prefektúra)

Szélyes Ferenc - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

2007

Szakmai díjak: 


Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2007

A Szülőföld Alap díja (megosztva) – Witold Gombrowicz:  Yvonne Burgundi hercegnő c. előadás

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye díja

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió részére

Az Alvajáró románc című zenés színpadi játék együttes teljesítményéért, 2007.

Kisvárda Város díja (megosztva) -Nagy Dorottya – Yvonne szerepéért (Witold Gombrowicz:  Yvonne, burgundi hercegnő) 

Egyéni díj - Szabadi Nóra, az Yvonne, burgundi hercegnő, illetve az Alvajáró románc című előadásokban nyújtott énekes, táncos, színészi teljesítményéért

Romániai Kisebbségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós,  2007

A legjobb előadás díja – Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő, rendező: Alexandre Colpacci 

A legjobb női alakítás díja – Nagy Dorottya – Yvonne szerepének megformálásáért 

Színikritikusok díja – 2007 – jelölések

Legjobb előadás –  Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő

Legjobb rendezés – Alexandre Colpacci - (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb jelmez: Dobre Kóthay Judit - (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb női főszereplő: Nagy Dorottya  - Yvonne szerepéért (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb mellékszereplő: Farkas Ibolya -  Margit királyné szerepéért (Gombrowicz: Yvonne burgundi hercegnő)

Legjobb férfi mellékszereplő – Szélyes Ferenc - Kanonok szerepéért  (Geoffrey Chaucer: A  változó hold alatt)

Különdíj – Zeno Apostolache - (Geoffrey Chaucer: A  változó hold alatt - zene)

 

Egyéni díjak: 

Kincses Elemér – Életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja

Biluska Annamária – Poór Lilli  (EMKE) díj

Kovács Levente – Bánffy Miklós (EMKE) díj

Makra Lajos – Életmű díj (EMKE)

Nagy József  - Hűség díj – Magyar Játékszíni Társaság 

Fülöp Erzsébet - Jászai Mari díj (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest) 

 

2008

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2008

Kisvárda Város Díja – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

Egyéni díj – Berekméri Katalinnak  Romy szerepéért ( Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból) 

Egyéni díjak:

Györffy András – Jászai Mari díj  (Művelődési és Közoktatási Minisztérium – Budapest)  

Balázs Éva – Póor Lili díj (EMKE)

 

2009

Szakmai díjak: 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2009

A Duna Televízió Különdíja -  Györffy András –  Czirmos szerepéért (Tamási Áron:  Hullámzó Vőlegény)

Kisvárdai Várszínház ás Művészetek Háza díja - Könczei Árpád - Tamási Áron:  Hullámzó vőlegény c. előadás zenéjéért és koreográfiájáért

Közönségdíj és Kisvárda Város polgármesterének különdíja - B.Fülöp Erzsébet,  Bagi Teréz szerepéért (Tamási Áron: Hullámzó vőlegény) 

Kisebbségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós, 2009 

A Kollokvium Nagydíja – Jon Fosse: Alvás

A legjobb Férfialakítás Díja – Sebestyén Aba – a Középkorú férfi szerepéért (Jon Fosse: Alvás)

UNITER jelölés

Zenei Különdíj - Vlaicu Golcea - Jon Fosse:  Alvás c. előadás zeneszerzője

Egyéni díjak: 

Farkas Ibolya – Életműdíj  (Magyar Kulturális és Oktatásügyi Minisztérium) 

A Színművészeti Egyetem Aranydiplomája – az ötven éve végzett és máig a színészi pályán levő művészek kitüntetésére: Farkas Ibolya, Mózes Erzsébet és Makra Lajos

 

 

2010

Szakmai díjak:

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2010

Kisvárda Város Díja – Kiss Csaba: A dög

Legjobb Férfi Mellékszereplő díj – László Csaba – Pisti megformálásáért A dög c. előadásban

Egyéni díjak: 

Gáspárik Attila – a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztje 

Kilyén Ilka - A Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztje 

Kilyén Ilka - Pro Cultura Hungarica Díj  (Magyar Köztársaság Művelődési és Közoktatási Minisztériuma)

Berekméri Katalin - Bioeel Színészi Nivódíj  

Kilyén Ilka - Magyar Örökség díj -  (Magyar Művészetért Alapítvány- Budapest)

Lohinszky Loránd - Bernády- Emlékplakett és Oklevél  (Dr. Bernády György Alapitvány)

 

2011

Szakmai díjak: 

Atelier Nemzetközi Színházi Fesztivál, Nagybánya, 2011

A legjobb rendező díja:  Theodor Cristian Popescu – Dorota Maslowska – Két lengyelül beszélő szegény román

A legjobb Férfi Főszereplő díja – Benedek Botond

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, 2011

A Nemzeti Erőforrás Minisztériuma díja (megosztva) Csehov: Platonov

A legjobb alakítási díj - László Csaba - Trileckij megformálásáért Csehov: Platonov c. előadásában 

Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, Gyergyószentmiklós, 2011

a Legjobb előadás díja - Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

A legjobb Férfia alakítás díja – Bányai kelemen Barna a Bányavirágban nyújtott alakításáért

A Zsűri Különdíja – László Csaba – a Két lengyelül beszélő szegény román c. előadásban nyújtott alakításért

Az Új Magyar Szó alakítási Díja – Viola Gábor – a Bányavirágban nyújtott alakításért

A közönség-zsűri díja: Székely Csaba: Bányavirág

 


Egyéni díjak: 

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díjai

Berekméri Katalin

Bartha László Zolt

 

 

2012


Szakmai díjak: 

POSZT

a Legjobb férfialakítás díja -  Bányai Kelemen Barna  (MASZK – Országos Színházegyesület) 

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2012

Kisvárda város közönségdíja – Székely Csaba: Bányavirág, rendező: Sebestyén Aba

Különdíj (Emberi Erőforrások Minisztériuma) - Sebestyén Abának. –A makrancos hölgy, avagy a hárpia megzabolázása című előadásban nyújtott alakításért és a Bányavirág című előadás rendezéséért 

Pécsi Országos Színházi Találkozó, 2012

A legjobb előadás díja - Székely Csaba: Bányavirág

Az Ifeszt-Blog szerkesztősége díjai (a zsűritől eltérő alternatív díjak)

Legjobb női főszereplő: Berekméri Katalin (Makrancos hölgy)

Legjobb férfi főszereplő: Bányai Kelemen Barna (Bányavakság)

Legjobb női mellékszereplő: Nagy Dorottya (Bányavakság)

A színpadi pálinkázás nagymesterei díj: Bányai Kelemen Barna, Szakács László

Egyéni díjak: 

Bánayi Kelemen Barna – Kaszás Attila díj (Kaszás Attila Szellemi Hagyatékának Ápolásáért Közhasznú Alapítvány)

Bányai Kelemen Barna – Kovács György (EMKE) díj 

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díja az elöző évad elismeréseként

Gecse Ramóna

Tollas Gábor

 

2013

Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2013

Emberi Erőforrások Minisztériuma Díja – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió közös produkciója, a Bányavakság c. előadásnak, rendező: Sebestyén Aba

Bányai Kelemen Barna – Florin szerepének megformálásáért – Székely Csaba: Bányavakság

Nagy Dorottya – Iringó szerepének megformálásáért – Székely Csaba: Bányavakság

Pécsi Országos Színházi Találkozó – POSZT 2013

A legjobb női mellékszereplő: Nagy Dorottya (Székely Csaba: Bányavakság)Legjobb férfi mellékszereplő: Bányai Kelemen Barna (Székely Csaba: Bányavakság)

UNITER jelölés 

Bányai Kelemen Barna – A Legjobb férfi mellékszereplőnek járó díj – Székely Csaba: Bányavakság – Florin szerepének megformálásáért 


2014

Szakmai díjak: 

Nemzetközi Atelier Színházi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy

A legjobb női főszereplő – B.Fülöp Erzsébet – (Radu Afrim: Az ördög próbája)

A legjobb férfi mellékszereplő – Galló Ernő – (Radu Afrim: Az ördög próbája)

Pécsi Országos Színházi találkozó

A szakmai zsűri különdíja – Radu Afrim: Az ördög próbája

A Napkút kiadó Különdíja – Székely Csaba: Alkésztisz

Egyéni díjak: 

Bokor Barna – jelölés Kaszás Attila díj (Kaszás Attila Szellemi Hagyatékának Ápolásáért Közhasznú Alapítvány)

Vastaps díj – a Tompa Miklós Társulat díja az elöző évad elismeréseként

Galló Ernő

Lőrincz Ágnes

 

2015

UNITER 

A Legjobb női mellékszereplő díja  - Berekméri Katalin – Radu Afrim: Az ördög próbája c. előadásban nyújtott alakításaiért 

Atelier Nemzetközi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy

A legjobb előadásnak járó Nagydíj: Bartis Attila: Nyugalom

A legjobb rendezés díja – Radu Afrim (Bartis Attila: Nyugalom)

A legjobb színésznő díja – B. Fülöp Erzsébet ( Anya – Bartis Attila: Nyugalom)

Az Árkosi Művelődési Központ Különdíja – Radu Afrim – Bartis Attila: Nyugalom c. regényének dramatizálásáért

Jelölés:

Bányai Kelemen Barna színművészt

Berekméri Katalin színművészt

Adrian Damian díszlettervezőt

Márton Erika jelmeztervezőt

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda – 2015

Egyéni díj – Galló Ernő – a Karamazovok és a Figaro című előadásban nyújtott kiemelkedő alakításáért. 

Pro Cultura 2014 – Érdemrend – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színháznak (Marosvásárhely Városi Tanácsa -Polgármesteri Hivatal)

Egyéni díjak

Dobre Kóthay Judit – Életmű díj – Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, 2015

 

2016 

UNITER jelölés

A legjobb női főszereplő: 

Fülöp B. Erzsébet – Veér Rebeka, az Anya megformálásáért –Bartis Attila: Nyugalom, rendező: Radu Afrim  

A legjobb rendezés: 

Radu Afrim – Bartis Attila:  Nyugalom c. előadás rendezéséért

A legjobb előadás Bartis Attila: Nyugalom c. előadás  – rendező: Radu Afrim

Uniter díj

A legjobb rendezés: 

Radu Afrim – Bartis Attila:  Nyugalom c. előadás rendezéséért

Egyéni díjak:

Galló Ernő – Kovács György díj

Berekméri Katalin - Kemény János díj  

Kilyén Ilka – Sütő András díj

Magyar Színházak XXVIII. Kisvárdai Fesztiválja - 2016 

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMÁNAK A LEGJOBB ELŐADÁSÉRT JÁRÓ DÍJ

Fődíj - A NYUGALOM című előadás

Női alakításért járó Díj:  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért: B. FÜLÖP ERZSÉBET 

Férfi alakításért járó Díj:  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért BÁNYAI KELEMEN BARNA  

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA ÉS A KISVÁRDAI VÁRSZÍNHÁZ

 A Legjobb díszletért járó Közös Díját A nyugalom című előadás díszletéért ADRIAN DAMIAN kapta

AZ EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA ÉS A KISVÁRDAI VÁRSZÍNHÁZ 

A Legjobb 35 Év Alatti Színész Díj  A nyugalom című előadásban nyújtott alakításáért KISS BORA kapta

 KISVÁRDA VÁROS KÖZÖNSÉGÉNEK DÍJÁT

 a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata -  A NYUGALOM című előadása kapta

A KÖZÖNSÉGZSŰRI DÍJAZOTTJA

 A Legjobb Férfi Főszereplőként BÁNYAI KELEMEN BARNA-  A nyugalomban nyújtott alakításért

VASTAPS DÍJ – A TOMPA MIKLÓS TÁRSULAT DÍJA AZ ELÖZŐ ÉVAD ELISMERÉSEKÉNT

Lőrincz Ágnes

Bartha László Zsolt

HŰSÉG DÍJ:

Sugó Erzsébet

 

 

2017

Uniter jelölések

 Legjobb előadás - Radu Afrim: RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK, ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN (rendező: Radu Afrim)   

Legjobb díszlet  - Irina Moscu – Radu Afrim: RETROMADÁR BLOKKNAK CSAPÓDIK, ÉS FORRÓ ASZFALTRA ZUHAN (rendező: Radu Afrim)  

 

Összeállította: Ferencz Éva

Havi műsor

április - 2019
V H K S C P S
 
01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21 22 23
24
25
26
27
28
29
30
 
kedd, 09. április 2019
vasárnap, 14. április 2019
hétfő, 15. április 2019
szerda, 17. április 2019
szerda, 24. április 2019
csütörtök, 25. április 2019
szombat, 27. április 2019
Fesztiváldíjak

Teatrul Național Târgu-Mureș
este o instituție subordonată
Ministerului Culturii și Identităţii Naţionale

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
fenntartója a
Kultúra és Nemzeti Identitás Minisztériuma